Apbrīnojama un gandrīz apskaužama, labā nozīmē, ir senioru prasme priecāties un vēlēties kaut ko jaunu uzzināt!
Pavisam nesen, 7. martā, notika pensionāru biedrības kupli apmeklēts svētku pasākums. Vispirms biedrības priekšsēdētājs Dzintars Kozulis korekti informēja par biedrības plāniem turpmākajos mēnešos, par ekskursiju uz Anikšķiem pie sadarbības partneriem.
Bet kur nu bez teātra, kas vairāk vai mazāk silda un smīdina katra dvēseli. Tā Valentīnas Zepas virsvadībā šoreiz skečiņu izspēlēja Ingrīda Zosāre, Skaidrīte Rubene, Bruno Podiņš. Tēma – "OK, skaistā jaunība", kurā atspoguļoja senioru problēmas humora gaismā, lai gan tās visas problemātiskas, – vientulība, alkas pēc tuva cilvēka, līdzcilvēku palīdzība, arī ņiprums un iztālēm… naudas vara, tik tikko interese par to.
Viesis Guntis Grandāns. Fanātiski zinātniski, bet vienlaicīgi saprotami arī ikdienas cilvēkiem stāstīja par ziemeļblāzmām, magnētiskajām vētrām, meteoru lietu, saullēktu dažādību, parādīja tik krāsainus attēlus, ka pilnīgi prāts mulsa, tos skatoties, cik bagāta ir daba pasaulē un tepat Latvijā! Redzamā un neredzamā, reizēm tikai caur profesionālo fotokameru objektīviem.
Nākamais viesis – Māris Olte. Biologs, žurnālists, gids, "Ērgļu stacijas" apsaimniekotājs. Fanātiķis, nevēlēdamies, ka stacija iet postā, izveidojis tur restorānu, kā arī piedāvā viesiem pārgājienus gar Ogres upi, ar purva kurpēm, izbraucienus ar laivām, stāstus par Ērgļu vēsturi. M. Oltem būtībā šī bija arī tikšanās ar iedzīvotājiem kā Madonas novada domes deputātam, kā cilvēkam ar vispusīgu dzīves pieredzi un reālu tās izpratni. Ir raidījums par zudušām stacijām "Tiksimies stacijā", ļoti vispusīgi, vēl ar aculieciniekiem par zudušo sadzīvi no 19. gs. Tā arī Ērgļu stacijā, tagad restorānā, tiekas nejauši un jauši cilvēki. Iluzorā sajūta. Stacija vēl ir! Vēl…
Biedrības valdes kundzītes "kā irbītes" klāja uzkodu galdus. Viss ritēja raiti un sirsnīgi!
18.03.2025.