Vakar Saeima amatā apstiprināja trīs jaunus ministrus — satiksmes ministra amatā tika apstiprināts Atis Švinka („Progresīvie”), izglītības un zinātnes ministra amatā — Dace Melbārde („Jaunā Vienotība”), bet labklājības ministra amatā — Reinis Uzulnieks (ZZS). Tas bija pirmais solis premjeres solītajam „restartam”. — Vai pēc jūsu domām šīs pārmaiņas, „pārbīdot gleznas telpā” (deputāta Māra Sprindžuka salīdzinājums debatēs), padarīs valdību spēcīgāku? — tūlīt pēc ministru apstiprināšanas vaicāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičanm un Aronas, Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājam Sandim Kalniņam.
Galvenais ir stabila valdība
– Kaut kāds zināms „restarts" jau būs. Jaunas sejas, jauni cilvēki vienmēr iedod kādas pārmaiņas, bet fundamentāli es nekādu būtisku izrāvienu neredzu. Tādas ļoti lielas izmaiņas šajā procesā nesaskatu, bet kaut kā sapurināties un jaunas vēsmas – jā, – atzīst Agris Lungevičs. – Runājot par ministru amata kandidātiem, no pieejamajiem resursiem, kas bija partijām, tās centās atrast labākos kandidātus. Par ZZS virzīto Reini Uzulnieku varu teikt, ka viņš ļoti ilgstoši ir strādājis Labklājības ministrijā, tā kā viņš noteikti zina problemātiku un ar uzdevumiem tiks galā. Arī izglītības un zinātnes ministre, manuprāt, ir kompetenta. Par satiksmes ministru zinu mazāk. Laiks rādīs. Skatīsimies arī uz valdības darbu kopumā. Bet viens no galvenajiem priekšnoteikumiem šajā nemierīgajā laikā ir pēc iespējas mazāka politiskā šūmēšanās un neskaidrības. Stabila valdība absolūti ir Latvijas interesēs. Jācer, ka šīs pārmaiņas stabilitāti mazliet iedos.
Nedomāju, ka būs uzrāviens
– Man jau šķiet, ka šai ministru nomaiņai lielas izšķirošas nozīmes nebūs, – spriež Sandis Kalniņš. – Es domāju, ka varēja arī bez tās iztikt. Tomēr, kas zina, varbūt šiem jaunajiem ministriem būs jauns redzējums un aktīvāka rīcība šajās problemātiskajās jomās, jo šīs tiešām ir sāpīgas ministrijas ar visām savām problēmām. Taču es domāju, ka nekādu īpašo uzrāvienu mēs nejutīsim. Šobrīd ir svarīgi savā iekšienē nekašķēties un būt vienotiem, ņemot vērā visu to haosu, kas notiek pasaules politikā. Man ļoti patika Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča teiktais, ka „mums nav laika skatīties vietējo cirku, mums pasaulē ir drāma". Tik tiešām – šobrīd galvenais ne tikai Latvijas līmenī, bet arī pašvaldībās vairāk ir jāturas kopā, jāatliek savas mazās ambīcijas malā, lai vienotos vienam kopīgam mērķim.
07.03.2025.