Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Nepieciešamība veidot jaunu valdību

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 27.02.2025.

Burtu lielums

Premjeres Evikas Siliņas solījums jau šonedēļ Saeimas sēdē apstiprināt valdībā trīs jaunus ministrus nepiepildījās. Arvien skaļāk tiek runāts par nepieciešamību veidot jaunu valdību. Viedokli, vai tiešām bija jāpieprasa triju ministru demisija un vai premjere izvēlējās „īstos” ministrus, lūdzu izteikt Madonas novada domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Andri Sakni un Cesvaines apvienības pārvaldes vadītāju Vilni Špatu.

„Restarts" nesanāks
– Es domāju, ka valdība drīzāk kritīs. Premjerei nekāds uzrāviens vai „restarts" nesanāks. Arī ilggadējā Cēsu novada domes priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga, kurš daudzus gadus ir veiksmīgi vadījis pašvaldību un iestājies par Cēsīm, atteikšanās no izglītības un zinātnes ministra amata par kaut ko liecina. Manuprāt, „Jaunajai Vienotībai"nav perspektīvas, – uzsver Andris Sakne. – Daudz kas ir salaists grīstē. Ja neapmierina viena ministra darbs, vai tāpēc par grēkāžiem jāpadara arī citi un jāpieprasa divu ministru atkāpšanās. Piemēram, man ļoti patika, kā savu darbu veica labklājības ministrs Uldis Augulis. Es kā Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs arī kaut ko saprotu sociālajā jomā un zinu, ko runāju. U. Auguļa veikumu es vērtēju atzinīgi. Turklāt viņam bija arī labas iestrādes, kas sociālajā jomā jādara nākotnē. Žēl, ka viņš nevarēs turpināt iesākto. Katrā ziņā viņa demisijas pieprasīšana ir nepamatota, ne par kādu taisnīgumu nevar būt ne runas. Parasti no darba atbrīvo tos, kas strādā slikti, un vienlaikus ar viņiem jau neatbrīvo tos, kuru veikums apmierina. Manuprāt, jauno valdību varētu veidot Nacionālā apvienība, Apvienotais saraksts un zemnieki, bet „Jaunā Vienotība" paliktu ārpus tās.

Tā ir politika
– Uz jautājumu, vai vajadzēja veikt izmaiņas valdībā, viennozīmīgi ir grūti atbildēt. Jāņem vērā, ka spiediens un publiskais pieprasījums pēc satiksmes ministra demisijas bija diezgan liels. Arī atbalsts valdībai Saeimā ir gandrīz 50 pret 50, izšķirīga ir katra deputāta balss, – atzīst Vilnis Špats. – Lai nebūtu jāatkāpjas tikai vienam satiksmes ministram Kasparam Briškenam, Evika Siliņa izvēlējās šādu ceļu, ka demisionēs pa vienam ministram no katras partijas. Uldis Augulis bija diezgan iedziļinājies labklājības jomā un bija zinošs. Arī izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša neslēpa savu aizvainojumu par šādu premjeres izvēli. Situācija nav vienkārša, bet tā jau ir politika – ko citu lai saka? Izskatās, ka premjeres vadītajai valdībai priekšā ir grūti laiki un, iespējams, visai valdībai būs jādemisionē.

28.02.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px