Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai jāveido jauna valdība?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 20.02.2025.

Burtu lielums

Viens no šīs nedēļas jaunumiem ir izskanējusī informācija par gaidāmo Ministru prezidentes E. Siliņas valdības „restartu”. Vai pietiktu ar „kosmētisko remontu”, nomainot vairākus ministrus, vai tomēr būtu jāveido jauna valdība, viedokli lūdzu izteikt Madonas apvienības pārvaldes vadītājam Guntim Ķeverim un Ļaudonas un Kalsnavas pagasta pārvalžu vadītājam Artūram Portnovam.

„Restarts" nepieciešams
– Es domāju, ka pietiktu ar „kosmētisko remontu", jo jaunas valdības izveide ir laikietilpīga. Tas nozīmētu, ka nobremzētos visas lietas un pusgads būtu pagalam, bet mēs to nevaram atļauties, jo tā jau daudz kur esam iebraukuši auzās. Taču „kosmētiskais remonts" jeb „restarts" vismaz dažās pozīcijās ir nepieciešams, – uzskata Guntis Ķeveris. – Diezgan vāja šobrīd mums ir Finanšu ministrija, tāpat Iekšlietu ministrija. Jocīgi jau sanāk, ka ministrs kļūdās un tas nav nekas, taču būtu jābūt arī atbildībai. Cik reizes var kļūdīties gan attiecībā uz finanšu lietām, gan Rail Baltica projektu, arī uz Alkohola aprites likumu, kāpēc nevarēja palielināt akcīzes nodokli? Kritiku neiztur apgalvojums, ka tāpēc budžets nepildīsies. Varbūt augstās cenas dēļ alkoholu pirktu mazāk, uz ko būtu arī jāiet, bet arī tad ieņēmumi budžetā paaugstinājuma dēļ būtu tie paši. Saistībā ar Rail Baltica sāgu būtu jāmaina arī satiksmes ministrs, bet citādi Satiksmes ministrija nemaz tik slikti nestrādā. Man jau šķiet, ka daļa vainas par to ir jāuzņemas „Jaunajai Vienotībai", kurai valdībā ir kontrolpakete.

Jāiemācās nevilkt gumiju
– Šai valdībai, pirmkārt, vajadzētu iemācīties nevilkt gumiju, darīt lietas un pieņemt lēmumus daudz ātrāk. Ja premjere saka, ka pēc ministru darba izvērtējuma viņai viss ir skaidrs, bet par izmaiņām valdībā informēšot tikai nedēļas nogalē, tad šāda vilcināšanās sabiedrībā raisa tikai neizpratni. Ļoti svarīga nozīme jau ir komunikācijai, – atzīst Artūrs Portnovs. – Arī runājot par „restartu", to uz iecerētām izmaiņām nevar attiecināt , jo „restarts" ne tikai nozīmē, ka kaut kas nav izdevies, bet arī to, ka viss tiks uzsākts no jauna. Šajā gadījumā droši vien ar to būtu jāsaprot, ka valdība ir kaut kur izgāzusies, taču „restarts" netiks dots, bet gan nomainītas tikai detaļas jeb daži ministri. Tomēr „restarta" gadījumā būtu jāmaina visa valdība. Šobrīd izskatās, ka lielākais strīdus ābols, kas diemžēl novērš uzmanību arī no drošības problēmām, ir satiksme, līdz ar to „Jaunajai Vienotībai" – valdošajai partijai koalīcijā – vajadzētu uzņemties atbildību par šo sfēru un valdības vājāko ķēdes posmu.

21.02.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px