Ar sīvā cīņā iegūtu uzvaru 7 : 5 Madonas florbola komanda ir uzsākusi jauno Latvijas atklātā čempionāta florbolā sezonu.
Šosezon komandas kodolam, kas no pagājušās sezonas palicis teju nemainīgs, ir piepulcējušies arī seši bijušie vairākas sezonas virslīgā spēlējošās komandas „Blāzma" spēlētāji.
Tā kā Rēzeknē šis klubs florbolam līdzekļus atvēlēt vairs nevēlējās, spēlētāji meklēja iespēju nodarboties ar iemīļoto sporta veidu citviet, un viens no labākajiem risinājumiem bija Madonas komanda, kas ar šo papildinājumu ir ieguvusi veselu spēlētāju maiņu, kā arī vārtsargu.
Apliecināt savu meistarību 1. līgā Madonas florbola komandas „leģionāriem" nācās aizpagājušajā sestdienā Kalsnavā. Pirmais periods pret 1. līgas debitanti, taču tādēļ ne mazāk spēcīgo „Rīgas Lauvu" komandu tika aizvadīts nervozi un haotiski, jo sezona tikko ir sākusies un trūcis arī spēļu prakses. Tiesa, tas netraucēja mājiniekiem jau perioda sākumā gūt nelielu pārsvaru un iemest divus vārtus. Jau visai drīz par sevi lika manīt viens no madoniešu pagājušo sezonu neveiksmju iemesliem – nevajadzīgi noteikumu pārkāpumi un tam sekojošie noraidījumi, kas viesiem ļāva atspēlēties un pirmo periodu noslēgt ar rezultātu 2 : 2. Madonieši mazākumā epizodiski arī spēja nospēlēt veiksmīgi, par ko liecina mazākumā (3 : 5) neielaistie vārti.
Arī otrā perioda sākumā iniciatīva piederēja viesiem no Rīgas, kas, panākuši līdzsvaru, centās izvirzīties vadībā. Joprojām spēles kvalitāte bija zema, ko var izskaidrot ar mazo laukumu, kā arī mājinieku komandas izteikti agresīvo spēles stilu, kas uz šāda nestandarta laukuma bija īpaši efektīgs. Spēles gaita perioda vidū izlīdzinājās, abām komandām bija iespējas gūt vārtus, bet vai nu pietrūka precizitātes, vai lieliski darbojās vārtsargi, taču vienus vārtus perioda beigās viesiem tomēr izdevās gūt.
Trešajā periodā turpinājās ātra un fiziska spēle, kurā labāk jutās mājinieki, taču vārtus guva „Rīgas Lauvas", pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Tomēr jau pēc dažiem uzbrukumiem Madona beidzot guva vārtus un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 3 : 4. Likās jau, ka madonieši ir sākuši pakaļdzīšanos, bet „Rīgas Lauvas" tika pie panākuma, kad pretuzbrukumā pēc veiksmīgā rikošeta no Madonas spēlētāja nūjas bumbiņa atrada ceļu vārtos, un atkal +2 viesiem no Rīgas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.09.2008.
Autore: EGILS KAZAKEVIČS
EVITAS GAVRILOVAS foto