Ceļi un to stāvoklis visvairāk rūp tiem cilvēkiem, kuri ikdienā tos izmanto, lai dotos savās gaitās. Jau vairāku gadu garumā iedzīvotājus satrauc ceļš Meirāni—Degumnieki—Zvidziena. Ošupes pagasta iedzīvotāja Dace Kalniņa pirms diviem gadiem rīkojās, un kopīgi tika savākti 2000 parakstu, lai šis ceļš tiktu remontēts. Diemžēl ceļa kvalitāte tikai pasliktinās.
– Paraksti ir vākti vairākkārt, bet nekas nav uzlabojies. Šis ceļš ir briesmīgs. Aizvadītajā gadā tika veikta greiderēšana, kā rezultātā no malām tika izcelti akmeņi, kas ļoti apgrūtināja pārvietošanos pat ar auto, kas nav zemi. Rūpēs par ceļu, arī mūsu pašu drošību un ērtumu, pārvietojoties pa to, vērsāmies pie sabiedrības. Interneta vidē ievietojām informāciju par ceļa reālo stāvokli. Tobrīd tikām pamanīti un ieradās atbildīgie un uzgāza kravu ar granti, nostūma grāvīšus, lai uz ceļa nestāv ūdens, bet lielākos akmeņus nolasīja.
Vēl kāda problēmsituācija – ir caurteka, kur regulāri iegrūst zeme, izveidojot pamatīgu bedri. Protams, bedre tiek aizbērta ar granti, bet pēc laika grants ir aizplūdusi grāvī. Tas ir apsmiekls, – pauž Dace Kalniņa. – Dabā tas ir viens ceļš, dokumentācijā izrādās, ka tie ir divi ceļi. Pirms laika tika solīts, ka ceļu apstrādās ar pretputekļu materiālu, rezultātā – tika nobērta grants kārta tikai pusei ceļa. Posmam līdz ezeram nekas tāds netika darīts. Kad pēdējo reizi vācām parakstus, no atbildīgajām iestādēm saņēmām atbildi, ka šim ceļam ir garantija un nekādi remonti netiks veikti. Diemžēl neviens gan neatbildēja, vai garantijas ietvaros nebūtu jāsalabo vismaz caurteka un šis caurums? Cilvēki, kas ikdienā pārvietojas pa šo ceļu, bīstamākās vietas pārzina, bet, ja brauks kāds, kas ceļu nezina, var saskādēt arī savu automašīnu. Ceļš ir bīstams, īpaši no tā viedokļa, ka tas ir atzīmēts kā veloceļš. Mums ar meitu ļoti patīk braukt ar velosipēdiem, taču esam konstatējušas, ka pa šo ceļu ir grūti pabraukt, jo akmeņi apgrūtina pārvietošanos, savukārt automašīnas, īpaši smagie transportlīdzekļi tos paceļ un akmeņi lido pa gaisu. Riteņbraucēji ir pilnīgi neaizsargāti. Skumji, ka attieksme pret laukos dzīvojošajiem ir tik vienaldzīga, un joprojām ceļš nav sakārtots, lai būtu droši pārvietoties gan ar automašīnām, gan velosipēdiem, gan kājāmgājējiem.
28.01.2025.