Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Drošība pirmajā vietā

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 16.01.2025.

Burtu lielums

Viens mirklis spēj izmainīt visu. Neapdomīga rīcība var salauzt dzīves. Ir aizritējusi nedēļa kopš traģiskā notikuma uz Ventspils šosejas, kur ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja diriģente, bet no ievainojumiem slimnīcā mira vien četrpadsmit gadus veca pusaudze. Šis gadījums daudziem lika aizdomāties. Skumji un sāpīgi, ka bojā iet cilvēki — talantīgi un jauni. Tomēr vislielākās pārdomas raisījās par autovadītāju kultūru uz ceļiem, savu spēju pārvērtēšanu.

Ik dienu mērojot ceļu uz darbu un pēc tam atkal mājup, ir nācies redzēt visdažādākos atgadījumus. Ir būts situācijās, kad tikai sekundes simtdaļa, niecīgs mirklis ir paglābis no avārijas. Šādos brīžos sev atgādini – lai cik prātīgi un apzinīgi tu vadītu automašīnu, diemžēl būs kāds, kura vieglprātīgā attieksme, agresija, bravūrība pie stūres var izraisīt traģēdiju.
Vienmēr, neatkarīgi no ceļa stāvokļa, riepu kvalitātes vai laikapstākļiem, ir jāievēro atļautais braukšanas ātrums, noteikti jāpiesprādzējas, jābūt pārliecinātam, bet ne pārgalvīgam. Mašīna ir tikai dzelži, bet cilvēka dzīvība ir nenovērtējama.
Šī ziema patiesi ir ļoti nepastāvīga. Sniegs mijas ar lietu, veidojas atkala. Pēdējās nedēļās braukšanas apstākļi brīžiem bijuši ļoti apgrūtinoši. Intensīva snigšana uz ceļiem veidoja putru, autovadītāji iebraukuši tikai divas rises – skaidrs, ka jābrauc prātīgāk nekā vasarā pa sausu ceļu. Satiksme šādos apstākļos kļūst lēnāka, ir garākas autovadītāju rindas un vienmēr būs kāds nepacietīgais, kurš gribēs apdzīt, nervozēs. Nepārliecinoties par drošību, esot pārgalvīgam, arī rodas avārijas situācijas. Pēc intensīvas snigšanas naktī, no rīta braucot uz darbu, novēroju ļoti bīstamu situāciju. Ceļš bija tīrīts un nokaisīts, bet tomēr tas bija klāts ar sniega kārtu. Piecas mašīnas mierīgi, nesteidzīgi devās savās gaitās. Pirms nepārredzama līkuma divi pasažieru autobusi izdomāja dzīt visas piecas automašīnas. Pirmajam autobusam vietas pietika, veiksmīgi apdzina. Otram autobusam gan vairs nebija tik daudz laika un vietas, lai pabeigtu manevru, jo no līkuma izbrauca vieglais auto. Protams, viss beidzās laimīgi, bet vai šie šoferi aizdomājās, kādas un cik traģiskas sekas varēja būt šiem manevriem? Autobuss pārvietojas pēc noteikta saraksta, bet vai nav pieļaujama kaut neliela nobīde no tā, ja laikapstākļi un ceļa stāvoklis nav perfekti? Tā ir pārgalvība, nerēķināšanās ar citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, ar cilvēku veselību un dzīvību. Viens neapdomīgs solis var sāpināt un sagraut daudz cilvēku.

17.01.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px