Pagājušajā nedēļā Madonu darba vizītē apmeklēja tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš. Viņš tikās ar Madonas rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru, kā arī iepazinās ar Madonas rajona tiesas, Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgās sesijas un Madonas zemesgrāmatu nodaļas darbu.
Gaidis Bērziņš, uzsākot pildīt ministra pienākumus, apņēmās apmeklēt visas Latvijas tiesas un tikties ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, lai personīgi iepazītos ar situāciju un meklētu risinājumus tiesu sistēmas attīstībai.
– Madona bija viena no tām pilsētām, kuru man līdz šim vēl nebija izdevies apmeklēt, taču bija radusies nepieciešamība pārrunāt aktuālos jautājumus, tāpēc šodien esmu šeit, – atzina Gaidis Bērziņš.
Uzsvars apmeklējuma reizē tika likts uz diviem jautājumiem, kas gan pašvaldības vadībai, gan tiesu sistēmas darbiniekiem ir ļoti aktuāli. „Stars" savus lasītājus jau vairākkārt ir informējis par Tieslietu ministrijas plāniem Madonā būvēt tiesu namu, un būvdarbiem vajadzēja sākties jau tuvākajā laikā. Arī ministrs apmeklējuma laikā secināja, ka pašreizējie Madonas rajona tiesā strādājošo darba apstākļi ir nepiemēroti. Telpas ir mazas (dažos kabinetos pat diviem darbiniekiem ir jāstrādā pie viena galda), pilnvērtīgam tiesas procesam neatbilstošas, turklāt neatrodas vienuviet – Madonas rajona tiesa, Vidzemes apgabaltiesas pastāvīgā sesija, Zemesgrāmatu nodaļa atrodas dažādās pilsētas vietās.
– Diemžēl, otrdienas valdības sēdē Finanšu ministrija mūsu ieceri par nama būvniecību, kas ļautu būvdarbus sākt nekavējoties, neatbalstīja, par ko es esmu ļoti sarūgtināts, jo redzu, ka situācija vietējās iestādēs ir diezgan smaga, – nožēlu pauda tieslietu ministrs un piebilda, ka celtniecība varētu tikt pabeigta vien 2010. gadā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.09.2008.
Autore: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto