Līdz gadumijai palikušas vairs tikai četras dienas, līdz atšķirsim jaunā — 2025. — gada kalendāru. Laiks pavērtēt aizejošo 2024. gadu. Kāds tas bijis? Darbīgs? Panākumiem bagāts? Zīmīgiem notikumiem apvīts? Arī sarežģīts?
Savu vērtējumu lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam un Varakļānu novada domes priekšsēdētājam Mārim Justam.
Gadam varu pielikt plus zīmi
-Manā skatījumā, pašvaldībai kopumā šis ir bijis labs gads, – atzīst Agris Lungevičs. – Daudz dažādu aktivitāšu visā novadā. Daudz projektu realizēts. Vairāk nekā pieci miljoni investīciju laikā, kas nebūt nav viegls saistībā ar budžetiem un Eiropas fondiem. Patiešām grūts laiks, bet daudz kas ir izdevies. Daudz ir arī ieceru. Šobrīd mums lielākā aktualitāte ir pašvaldību reforma, jo šogad beidzot tika izlemta Varakļānu novada nākotne, apvienojot to ar Madonas novadu. Atkārtoti kļuvām par „Ģimenei draudzīgāko pašvaldību", kas arī ir augsts novērtējums. Tāpēc kopumā labs gads. Mani iepriecina fakts, cik aktīvi ir bijuši iedzīvotāji, uzņēmēji, kuri arī ir saņēmuši dažādas balvas. Tāpat dažādas biedrības.
Ja runājam ģeopolitiski, šis bijis ļoti saspringts gads. Uz visu šo notikumu fona ir, par ko aizdomāties.
Jaunajā gadā novēlu katram darīt to, ko viņš vislabāk prot, tad viss izdosies gan tepat mūsu novadā, gan Latvijā, gan arī pasaulē!
Lai nebūtu sliktāks!
– Varakļānu novada pašvaldībai šis bija pēdējais pilnais gads, pastāvot atsevišķi. Lēmums par apvienošanos ar Madonas novadu ir atbilstošs šī brīža situācijai, kad šie novadi tiek veidoti lielāki. Arī likumdošana to prasa daudzās jomās. Katrā ziņā Varakļānu iedzīvotājiem šis ir pieņemamākais reformas risinājums, – vērtē Māris Justs. – Lai gan saimnieciski, es personīgi uzskatu, ka mazā novadā var efektīvāk un ātrāk strādāt. Un mēs arī esam ļoti daudz ko izdarījuši. Ir ieviesti vairāki LEADER, LAD administrētie projekti. Šogad tika pabeigta Preiļu ielas rekonstrukcija. Tā mums ir viena no satiksmē aktīvākajām ielām, kas vēl nebija asfaltēta. Ir uzstādīts tūrisma informācijas kiosks. Strādājam pie tirgus sakārtošanas. Ir jau atvesti tirgus namiņi, kuru uzstādīšana tiks pabeigta nākampavasar.
Runājot par jauno gadu, mans vēlējums: galvenais, lai nav sliktāk! Mēs jau esam pieraduši pie salīdzinoši labas dzīves. Šie notikumi, kas norisinās netālajā kaimiņvalstī Ukrainā, un visa globālā politiskā situācija mazliet biedē, tāpēc mans novēlējums ir – galvenais, lai nav sliktāk un lai šīs kara šausmas ātrāk beidzas un nav vērstas pret mums.
27.12.2024.