Strauji pieaug angļu valodas lietošana ikdienā. Jaunieši pat uz ielas savstarpēji sarunājas tajā.
Tam ir objektīvi iemesli, informācijas tehnoloģijas, globalizācija, imigrantu ieplūšana. Bet varbūt zemapziņā tā ir izdzīvošana? Būs valodas zināšanas, emigrēsim, izdzīvosim! Bet latviešu valoda? Un tomēr, tā ir ģenētiski ierakstīta.
Silda tāpat kā mūsu daba, lauku viensētas. Esot svešumā, dzirdot savu valodu, pārņem dīvainas trīsas.
Tagad 2000. gadā nodibinātā Vieglās valodas nevalstiskā organizācija uzliek savu zīmogu! Saprotams, ka būtu mērķis tajā lasīt un skaidrot darbus speciālo audzēkņiem skolu ar uztveres traucējumiem, citu kontinentu imigrantiem, bet internetā rakstīt, ka uztveres grūtības ir vairāk nekā pusei latviešu, senioriem (tas ir mobings!). Tieši seniori zina daiļliteratūru, citē oriģinālā latviešu klasiķus!
Pārveidot to valodu nozīmē zaudēt domu, tēlainību. Latvieši tiešām pasaulē atpazīstami kā intelektuāļi!
Kāpēc mēs visādos veidos noniecinām savu tautu? Noteikti pēc kādiem gadiem tiks rakstīti zinātniskie darbi un pētīts klasiskās literatūras devums un savdabība.
Vēl nav aģentūras pārstāvjiem kauns stāstīt, ka zviedri tā darot sen. Kāpēc mums no visiem pārņemt slikto?
Ar cerību, ka saglabāsies mūsu senču devums prātam un vēsturei
27.12.2024.