Jau septiņpadsmit gadu pagājis kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, bet attiecībā uz apkures sezonas sākumu daudziem vēl asinīs padomju laikos noteiktā kārtība – siltumu daudzdzīvokļu mājām pieslēgt 15. oktobrī.
Daļa, kā iepriekšējā laikraksta „Stars" numurā trāpīgi raksturoja madoniete Lisila Piņķe, savilkuši „vaļenkus" un ietinušies trijās segās, gatavi gaidīt „tropu joslas klimatu" vai līdz pašiem Ziemassvētkiem, bet diemžēl līdz ar viņiem dzīvot drēgnumā savos dzīvokļos ir spiesti arī pārējie.
Tiesa, Madonā tā gan domā ne visi. SIA „Madonas siltums" galvenais inženieris Ivars Grandāns informē, ka apkures sezona daudzviet pilsētā ir jau sākusies – objektu skaits, kas centralizēti saņem siltumu, jau tuvojoties trīsdesmit.
– Pirmās, kas šoruden uzsāka apkures sezonu, tradicionāli bija pirmsskolas izglītības iestādes. Ar pieslēgšanos centralizētajai siltumapgādei nekavējās bērnudārzs „Kastanītis", kas bija viens no pirmajiem, kura telpās kļuva silti jau septembra sākumā. Uzlabotās sistēmas priekšrocības, kad siltummezgls strādā automātiskā režīmā un jebkurā brīdī iespējams pārtraukt siltuma piegādi, izprot arī daudzi daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Nav nekādas jēgas atdzesēt māju, jo pēc tam, lai to piesildītu, būs jāpatērē daudz vairāk siltumenerģijas. Ekonomiski izdevīgāk ir noregulēt siltummezglus uz minimālo temperatūru, tā, lai radiatori dzīvokļos būtu knapi silti, bet dzīvokļos jau būtu patīkami uzturēties. Turklāt, paaugstinoties āra temperatūrai, apkures vārsts siltummezglā automātiski aizvērsies, un siltums mājai vairs netiks padots. Jaunākiem siltummezgliem automātiski izslēgsies arī sūknis, – situāciju skaidro Ivars Grandāns.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.09.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva