Ir sācies jau trešais šīs apkures sezonas mēnesis, kad par tajā saņemto siltumu maksāsim vēl lielo tarifu — 88,78 eiro par megavatstundu. Labā ziņā gan ir tā, ka Regulators 21. novembrī, izvērtējot SIA „Madonas siltums” iesniegto pašnoteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, ir atzinis to par pamatotu.
Tas nozīmē, ka, sākot ar 1. janvāri, tarifs pazemināsies un viena megavatstunda izmaksā 73,72 eiro, kas gan pirmo reizi atspoguļosies februāra rēķinos, kad maksāsim par janvārī saņemto siltumu.
Tikai – cik liels būs šis samazinājums? Madonas novada domes deputāts Andris Dombrovskis diskusijās sēdēs dažkārt mēdz teikt, ka cipari nemelojot. Tā tas droši vien arī ir, vienīgi jautājums ir par to, no kuras puses uz tiem paskatās, ar ko salīdzina. Arī šajā gadījumā uz tiem var palūkoties no divām pusēm.
Uzņēmuma Regulatoram iesniegtais tarifa aprēķins rāda, ka megavatstunda nākamajā gadā izmaksās par 15,06 eiro mazāk, ja salīdzina ar tarifu, kas spēkā ir no 1. septembra. Taču cita aina paveras, ja to salīdzina ar līdz 1. septembrim spēkā esošo tarifu jeb 74,74 eiro par megavatstundu. Tad šis samazinājums ir tikai 1,02 eiro. Pašvaldība, starp citu, bija solījusi, ka jaunā apkures sezona nesāksies ar spēkā esošo lielo tarifu, jo tas „viennozīmīgi būšot mazāks", bet, kā saka, solīts makā nekrīt. Taču labi, ka vismaz ir tā un ka megavatstunda pēc tam, kad jau trīs mēnešus būsim maksājuši dārgo tarifu, vēl pāris mēnešus šajā apkures sezonā maksās mazāk.
Jau pirmie saņemtie rēkini, izņemot siltināto māju iedzīvotājus, lielu daļu ir šokējuši. Silts rudens, lielus mīnusus vēl neesam piedzīvojuši, kaut gan decembris drīz būs jau pusē. Taču, ja oktobrī kvadrātmetra apsilde izmaksājusi 1,59 eiro vai novembrī – 2,25 eiro plus PVN, tad jāsaka – risinājums ir viens: mājas ir jāsiltina un ne tikai Madonas pilsētā, bet arī apvienībās un pagastos.
Savukārt SIA „Madonas siltums" var uzteikt par atjaunoto uzņēmuma mājaslapu internetā, kur tiek publicēti aktuāli jaunumi. Tajā ievietots arī jaunais rēķinu vizuālais skaidrojums. Nezinu, kā citus, bet mani ļoti iepriecina rēķinos ietvertā informācija par mājas iedzīvotāju kopējo apkures parādu. Būtu vēlams, ka šim piemēram sekotu arī pārējie komunālo pakalpojumu sniedzēji Madonas novadā, atspoguļojot tajos, kāds ir mājas iedzīvotāju kopējais parāds par apsaimniekošanu, tāpat ūdeni un kanalizāciju.
Pozitīvā ziņa ir arī tā, ka ar 12. decembri SIA „Madonas siltums" rēķinus var nomaksāt „Maxima" kasēs.
13.12.2024.