Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Viedoklis par iecerēto braukšanas atvieglojumu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 21.11.2024.

Burtu lielums

Pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām Madonas novada domes deputātu kandidātu diskusijā, ko rīkoja Latvijas televīzija, pavīdēja doma noteikt senioriem braukšanas atvieglojumu reģionālās nozīmes maršrutos ne tikai Madonas pilsētā, bet visā Madonas novadā. Izskatās, ka šis priekšlikums pēc četriem gadiem tiks īstenots. Viedokli par iecerēto braukšanas atvieglojumu nestrādājošiem pensionāriem lūdzu izteikt Madonas pilsētas pensionāru biedrības priekšsēdētājam Dzintaram Kozulim un Mētrienas un Praulienas pagasta pārvalžu vadītājai Ilonai Zalānei.

Visiem pensionāriem
– Tas ir ļoti labi, ka pašvaldība ir izstrādājusi šādus atvieglojumus senioriem. Uz to vairākkārt ir aicinājusi arī Madonas pilsētas pensionāru biedrība, bet mēs esam par to, lai braukšanas atvieglojums sabiedriskajā transportā attiektos uz visiem pensiju vecumu sasniegušajiem senioriem, ne tikai nestrādājošajiem pensionāriem, – uzsver Dzintars Kozulis. – It sevišķi tas būtu svarīgi mazo pensiju saņēmējiem, kuri, lai savilktu galus kopā, piestrādā, piemēram, par sētnieku. Kā to esam pārrunājuši arī ar Madonas novada domes deputātu Andri Sakni, kurš ļoti labi pārzina sabiedriskā transporta jomu un pats daudzus gadus tajā ir darbojies, tas ir priekšlikums, ko dome varētu izvērtēt un atbalstīt. Ņemot vērā, ka daļai iedzīvotāju, kā, piemēram, I un II grupas invalīdiem, politiski represētām personām, atvieglojumus ir noteikusi valsts un viņi sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas, pārāk lielai ietekmei uz pašvaldības budžetu nevajadzētu būt. Turklāt tie, kam ir lielas pensijas vai algas, diez vai ar autobusu brauc.

Pirmais solis sperts
– Tas ir visnotaļ pozitīvi, ka pašvaldība šādi atbalstīs pensionārus, viņi to jau ir pelnījuši un arī tik bagāti nedzīvo. Katrā ziņā tas pavērs iespēju senioriem vairāk izmantot sabiedrisko transportu, biežāk atbraukt uz pilsētu. Turklāt tagad cenas autobusos ir ļoti interesantas, un uz to ir norādījuši daudzi pagasta iedzīvotāji, ka, iekāpjot vienā pieturā, jāmaksā 40 centi, un, iekāpjot nākamajā pieturā, arī jāmaksā 40 centi, – atzīmē Ilona Zalāne. – Droši vien būtu labi, ja atvieglojumi attiektos uz visiem pensionāriem, bet uzteicami ir tas, ka pirmais solis šajā virzienā ir sperts, sākums jau vienmēr iekustina arī turpmākai rīcībai. Nosakot braukšanas atvieglojumu vienai kategorijai, varēs izvērtēt, cik tas izmaksās pašvaldībai, cik daudz iedzīvotāju to izmantos, un tad jau varbūt finansiāli būs iespējams spert arī nākamo soli, nosakot šādus atvieglojumus visiem pensionāriem.

22.11.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px