Augusta nogalē starptautiskās sadarbības ietvaros Zviedrijas pilsētā Tranosā viesojās Madonas apkārtnes mākslinieki. Vizītes galvenais mērķis bija piedalīšanās projektā „Māksla – 3 kilometru garumā", kas izpaudās kā dalība mākslas izstādē-gadatirgū uz pilsētas galvenās ielas.
Jau no agra rīta šai ielā tika atvesti vienoti stendi. Saradās mākslinieki ar darbiem, iekārtojās, un iela, uz kuras pamatā atrodas dažādi veikali, pārvērtās par dzīvīgu mākslas artēriju. Vizuālajai mākslai dienas gaitā pievienojās arī akustiskā telpa: maršēja pūtēju orķestris, kādā vietā spēlēja lauku kapela, citā – rokmūziķu brigāde, vēl citur bija dzirdamas akustiskās ģitāras skaņas. Iedzīvotāji plūda savās gaitās, tverot svētku garu, apskatot vitrīnas, priecājoties un novērtējot mākslas priekšmetus, ielas garumā rezonējošo noskaņu.
– Brauciens uz Zviedriju nebija nejaušs, par šādu iespēju saruna aizsākās jau pusotru gadu iepriekš, – atceļā, analizējot redzēto, laikrakstam uzsvēra Madonas pilsētas domes speciāliste Solvita Seržāne. – Kad Madona no Tranosas dāvinājumā saņēma ugunsdzēsēju mašīnu, kopā ar zviedriem apmeklējām arī Madonas muzeju. Pārrunājām, kā sadarbību paplašināt un ka viena no iespējām ir mākslinieku pieredzes apmaiņa ar izstādēm. Vasarā saņēmu konkrētu uzaicinājumu, sazinājos ar māksliniekiem, un ar domes akceptu tika pieņemts uzaicinājums piedalīties tranosiešu aktivitātē „Māksla – 3 kilometru garumā".
Sadarbības formas ar zviedriem līdz ar to kļuvušas visaptverošākas. Iestrādēm, kas noris izglītības jomā, sociālā darba pieredzē, pašvaldības darba izzināšanā un apmaiņā, kultūras ailē, nu pievienojusies arī profesionālās mākslas sadaļa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.09.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto