Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

„Neko jau daudz kā tikai smaidu mums nevajag”

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 28.10.2024.

„Neko jau daudz kā tikai smaidu mums nevajag”
Burtu lielums

Janina Līcīte šovasar ir vairākākrt sazinājusies ar laikraksta redakciju, lai paustu gandarījumu par kvalitatīvajiem sociālās aprūpes pakalpojumiem Barkavas pansionātā.

Janinas kundze ir no Vestienas pagasta, kur savulaik veselus 25 gadus ir nostrādājusi par pavāri gan skolā, gan sovhoza „Vestiena" ēdnīcā, kas atpazīstamību tuvā un tālā apkaimē bija iemantojusi ar ļoti garšīgiem ēdieniem un uz to pusdienot ne reti daudzi speciāli braukuši pat no Madonas. Taču apmēram gadu pirms došanās uz sociālās aprūpes centru dzīvojusi Madonā, kur jau bija ļoti labi iejutusies, bet tad sastreikojās veselība, un viņu vairs nedrīkstēja atstāt vienu. Nekas cits neatlika, kā izmantot Madonas novada pašvaldības piedāvātos sociālās aprūpes pakalpojumus.
– Esmu ļoti apmierināta, kā klientus aprūpē Barkavas pansionātā. Es te jūtos kā paradīzē zemes virsū. Brīnišķīga ir pansionāta vadītāja Eva Baltiņa, ļoti labs apkalpojošais personāls. Mums te ir viss kā uz paplātes nolikts – ne par ko pašiem nav jārūpējas. Protams, izņemot mūsu pašu uzvedību, kas varbūt kādam dažreiz arī klibo, – atzīst Janina Līcīte. – Taču kopumā mēs ļoti labi satiekam, cits ar citu no sirds parunājamies, arī pasmejamies. Mēs istabiņā esam divatā un dzīvojam ļoti draudzīgi. Nekāda tēvzeme jau mums nav jādala. Cilvēki gan ir dažādi, un, iespējams, ir arī kāds neapmierinātais, bet es varu teikt tikai to labāko. Esmu priecīga, ka mūža nogali aizvadu tieši šajā pansionātā, kur strādā šim darbam radīti cilvēki un kuri prot apieties ar veciem ļaudīm un viņus aprūpēt. Mums savos gados jau neko citu nevajag, kā tikai veselību un vēl mazu smaidu no apkalpojošā personāla puses, un to mēs arī saņemam. Katrai darbiniecei jau ir savs amats, bet es visas mīļi dēvēju par māsiņām.
Mums katru dienu ir arī dažādas nodarbības, regulāri tiek rīkoti koncerti, kurus sniedz gan bērni, gan pieaugušie. Man vislabāk patīk dejotāju priekšnesumi, varbūt tas ir tāpēc, ka kādreiz jau no 2. klases esmu pati dejojusi. Patīk arī koru uzstāšanās, spēcīgās balsis paklausīties.

#SIF_MAF2024

29.10.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px