Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Mobilo tālruņu izmantošana skolās

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 03.10.2024.

Burtu lielums

No nākamā mācību gada varētu aizliegt izmantot mobilos tālruņus skolās 1.— 6. klašu skolēniem, ja vien tie nebūs nepieciešami mācību priekšmeta programmas apgūšanai. Viedokli par šādiem Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā atbalstītiem grozījumiem Izglītības likumā, par kuriem vēl būs jānobalso Saeimā, lūdzu izteikt Lubānas apvienības pārvaldes vadītājam Tālim Saleniekam un Madonas novada domes deputātam, skolotājam Artūram Grandānam.

Stundu laikā nav jālieto
– Droši vien tā ir mūsu gadsimta sērga, bet mobilo telefonu pārmērīga lietošana jau ir raksturīga ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Mūsdienās taču reti kurš kaut kur iet, ja rokās nav telefona, bez tiem jau vairs nemākam dzīvot, atkarība ir liela. Kaut kādā mērā mobilie telefoni arī atvieglo un uzlabo mācību procesu, jo tajos var atrast dažādu noderīgu informāciju, bet, skatoties no otras puses, tajos ir arī daudz nejēdzību: kādus tik datus nevar ielādēt, turklāt bērni sliecas arī uz dažādām spēlēm, – atzīst Tālis Salenieks. – Domāju, ka priekšlikums par to, ka mācību stundu laikā mobilos telefonus nedrīkstētu lietot, ir atbalstāms. Nekas jau tāpēc nenotiks, ja skolēniem tie šajā laikā nebūs pieejami. Par to jau daudzus gadus tiek diskutēts, bet pret to, ka nav sazvanāmi mazāki bērni, iebilst arī vecāki. Varbūt vajadzētu sākt ar to, ka telefonus skolēni noliek pirms katras stundas, nevis uz visu mācību dienu, un starpbrīdī varētu to izmantot. Katrā ziņā mobilo telefonu lietošana ir jāierobežo.

Pilnībā atbalstu
– Jebkurā gadījumā kā skolotājs ar daudzu gadu pieredzi es to pilnībā atbalstu. Tas vairs nav arī nekas jauns, jo daudzviet šī prakse ir jau ieviesta, tai skaitā Bērzaunes pamatskolā, kur es arī strādāju. Ir klases, kur savus telefonus skolēni no rīta atstāj pie audzinātājas, bet, piemēram, man mūzikas instrumentu telpā ir kastīte, kur tos var katrs smuki salikt, savukārt starpbrīdī paņemt, ja tiešām ir vajadzība piezvanīt. Neviens skolotājs jau neliegs bērnam kādā ārkārtas situācijā piezvanīt vecākiem, – uzsver Artūrs Grandāns. – Arī arguments, ka viņi nav vecākiem sasniedzami, neiztur kritiku, jo vecāki, ja rodas kāda problēma vai nepieciešams nodod kādu ziņu, var sazināties ar audzinātāju. Katrā ziņā mobilo telefonu lietošana vienmēr un visur ir jau atkarība, tā pašlaik ir ļoti liela nelaime visā pasaulē, jo, kā atzīst psihologi, aug īkšķu paaudze, kura strādā tikai ar diviem īkšķīšiem. Starpbrīdi tomēr labāk būtu iziet un paelpot svaigu gaisu, parunāties citam ar citu vai palasīt kādu grāmatu, nekā lietot mobilo tālruni.

04.10.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px