Cesvaine un Varakļāni šogad ir starp tām 12 Latvijas mazpilsētām, kas piedalās pilsētu savienības organizētajā konkursā „Sakārtotākā Latvijas pilsēta 2008".
– Kopš ugunsgrēka Cesvaines pilī 2002. gada decembrī nevienā konkursā nebijām piedalījušies, un domes deputāti rosināja, ka vajadzētu atkal pamēģināt – pēdējos gados Cesvainē ir daudz kas paveikts, un tā ir kļuvusi vēl pievilcīgāka ne tikai mums pašiem, bet arī viesiem, – atzīst pašvaldības vadītājs Vilnis Špats. – Konkursanti tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem – izglītības iespējas, kultūras aktivitātes, veselības un sociālā palīdzība, komunālo pakalpojumu nodrošinājums, pašvaldības un sabiedrības sadarbība utt. Vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir Pašvaldību savienības, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas, 2007. gada uzvarētājas – Auces – pašvaldības pārstāvji, Cesvaini apmeklēja pagājušajā nedēļā un pavadīja pie mums pusi dienas – iepazinās ar prezentācijas materiālu, apskatīja skolu, pili, luterāņu baznīcu, Kraukļu bibliotēku. Kā atzina komisijas locekļi, pozitīvu iespaidu daudz, bet jāņem vērā, ka Cesvaine bija pirmā, kas stājās komisijas priekšā. Rezultāti būs zināmi tikai oktobrī.
Autore: BAIBA MIGLONE