Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ceļazīme uz olimpiskajām spēlēm

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 05.09.2024.

Burtu lielums

1.septembris jau daudzām paaudzēm saistās ar jaunā mācību gada sākumu. Taču šogad tas ieies vēsturē ar vēl kādu zīmīgu notikumu. Šajā dienā Latvijas hokeja izlase izcīnīja tik gaidīto ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm, kas 2026. gadā norisinājās Itālijā. Latvijas izlase, kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas, ir piedalījusies deviņos olimpiskās kvalifikācijas turnīros un sešas reizes ir izcīnījusi tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs. Viedokli par mūsu hokejistu startu lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Andri Sakni un Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču.

Kopumā – ļoti labi
– Mūsējie visās spēlēs nodemonstrēja pārākumu, vienīgi pašā pirmajā spēlē bija niknāka cīņa ar Slovēnijas izlasi, kura provocēja uz kautiņiem laukumā. Turpretī spēle ar Ukrainu un Franciju noritēja mierīgi un bija skaidrs, kas tajā uzvarēs. Negaidīti gan bija franču pirmie vārti jau 21. sekundē, bet tas mūsu hokejistus rosināja cīnīties ar vēl lielāku sparu, – uzsver Andris Sakne.
– Latvijas izlase hokeja olimpiskās atlases turnīram tika nokomplektēta veiksmīgi, bet komandā vēl visi spēcīgākie spēlētāji nespēlēja, kā, piemēram, mūsu labākais vārtsargs Artūrs Šilovs. Vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, kurš dažas kļūdas tomēr pieļāva. Taču kopumā komanda nostartēja ļoti labi un savā ziņā kompensēja to, ka šovasar olimpiskajās spēlēs Parīzē nepiedalījās mūsu basketbola izlase, bet viņi pēc diviem gadiem Itālijā olimpiskajā hokeja turnīrā startēs.

Ir sasniegusi stabilitāti
– Protams, izcīnītā olimpiskā ceļazīme priecē. Mūsu hokeja izlase nostartēja atbilstoši savām spējām, pie tam ļoti pārliecinoši, un mentāli tam bija gatava. Par to liecina arī visas trīs turnīrā izcīnītās uzvaras. Katrā ziņā varu teikt tikai to labāko. Komanda ir sasniegusi stabilitāti, arī treneris Harijs Vītoliņš ir savā vietā. Tās sastāvs bija ļoti labs, taču ne pats labākais, jo nepiedalījās vairāki spēcīgākie hokejisti, bet, neraugoties uz to, mūsējie kļuva par turnīra uzvarētājiem, izcīnot vienīgo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm, – atzīst Agris Lungevičs. – Latvijas basketbola izlasei šovasar olimpiskās kvalifikācijas turnīrā tas neizdevās, iespējams nedaudz pietrūka psiholoģiski, bet mūsu hokejisti visu izdarīja augstākajā līmenī, līdz ar to 2026. gadā tajās piedalīsies. Turklāt pirmo reizi pēc ilgiem gadiem tik svarīgām Latvijas izlases spēlēm varēja sekot salīdzinoši mierīgi. Domāju, ka olimpiskais hokeja turnīrs būs interesants. Arī NHL šajā laikā, kā vismaz tagad izskan, būšot pauze un spēcīgākie spēlētāji varēs spēlēt visās komandās, tai skaitā arī Latvijas izlasē.

06.09.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px