Par atbalstu daudzbērnu ģimenēm aicināju izteikt savas domas IRĒNAI REINIKAI.
– Tā kā Cesvaine ir dzimtā puse (mamma dzīvo Dzelzavā), dzīvojam te. Ģimenē aug bērni 6, 8, 10, 12 gadu vecumā, pieaugušajam ir 22 gadi, viņš ir ārzemēs. Sešgadnieks apmeklē bērnudārzu, pārējie trīs ir skolēni. Ir jādomā, kā ne tikai izdzīvot, bet dzīvot.
Man nav autovadītāja apliecības, tāpēc liels atbalsts ir "3+ Ģimenes karte", kas dod atlaidi biļetes iegādei braukšanai autobusos, vilcienā. Rīgā sabiedriskajā transportā ar šo daudzbērnu ģimeņu karti gan nekādu atlaižu nav, kaut gan vajadzētu. Zinu, ka ar šo karti var saņemt atlaidi arī "Zvaigzne ABC" grāmatnīcā. Varbūt vēl kādos veikalos ir iespējas ar šo karti saņemt pirkuma atlaides, bet nav informācijas. Par to vajadzētu vairāk stāstīt.
Lai saņemtu palīdzību, jāizmanto trūcīgā statuss, jo vīrs ir ārzemēs, reāli viena pati rūpējos par četriem bērniem. Kad visas formalitātes ir nokārtotas, sociālajā dienestā piedāvā pārtikas pakas, apmaksā rēķinus par dzīvokli. Madonas novada sociālajā dienestā var saņemt arī atbalstu skolēniem – kancelejas preču iegādei.
Apmeklējot skolu, liels pluss, ka pieejami logopēda, sociālā pedagoga pakalpojumi bez maksas.
Nevaru teikt, ka nav atbalsta, varbūt tas ir nepietiekams. Daudzbērnu ģimenēm ir pašām jāseko līdzi un jāzina, kādu atbalstu var saņemt, kur griezties.
Manuprāt, atbalsts ir, un informācijā dalās arī sociālā dienesta darbinieces, kas ir atsaucīgas un laipnas, visus jautājumus palīdz risināt. Ir vienkārši jārunā par savām problēmām, jādara tās zināmas, nav jākautrējas prasīt informāciju, arī ko palūgt, ja nepieciešams.
27.08.2024.