Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Talka arī Madonas rajonā

Redakcija

Autors • 12.09.2008.

Burtu lielums

Šodien, 13. septembrī, Latvijā notiks Lielā talka ar devīzi „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90. gadadienā", kurā aicināts piedalīties ikviens mūsu valsts iedzīvotājs. Viedokli, kā vērtē šādas talkas rīkošanu visā Latvijas teritorijā, lūdzu izteikt Mētrienas un Mārcienas pašvaldību vadītājus Ilmāru Gruduli un Ināru Mālnieci.

Pulcēsimies jau 9.00

– Šādas un līdzīgas aktivitātes mūsu pašvaldība vienmēr cenšas atbalstīt. Cits jautājums, kā mums veiksies, jo izvēlētais talkas datums lauku cilvēkiem nav pats labākais. Šī iemesla dēļ, iespējams, talkas atbalstītāju vidū nav tik daudz zemnieku, piemājas saimniecību ļaužu, jo daudzi rok kartupeļus. Laika apstākļi ir nepastāvīgi, tāpēc labības novākšanai, kartupeļu rakšanai tiek izmantota katra saulaina stunda, – uzsver Ilmārs Grudulis.

Mētrienas pagasta padomes priekšsēdētājs informē, ka talcinieki laukumā pie Mētrienas pagasta padomes pulcēsies jau deviņos no rīta. – Esam jau centralizēti saņēmuši gan maisus, gan darba cimdus. Talcinieki galvenokārt strādās nevis mežos, bet gan apstādījumu vietās, parkos, birzītēs, ceļmalās. Talkā piedalīsies arī makšķernieki, kas šogad jau otro reizi satīrīs Odzienas ezera krastus, – atzīmē Ilmārs Grudulis.

Jāsakopj ir ikdienā

– Pašvaldības teritorijas sakopšanai uzmanību mēs jau veltām ikdienā. Attiecībā uz talku organizēšanu man ir visai rezervēta attieksme. Mūsu paaudzei vēl ļoti labā atmiņā ir ikgadējās Ļeņina talkas. Man īsti nav pieņemams formulējums – sakopt kaut kam par godu, jo tas, manuprāt, ir jādara katru dienu; bez tam, cilvēkiem būtu jāuzvedas, kā civilizētā pasaulē pieņemts, – uzskata Ināra Mālniece.
Mārcienas pagasta padomes priekšsēdētāja vienlaikus atzīmē, ka, protams, katra iniciatīva ir uzteicama, īpaši šajā gadījumā, kad šai iecerei ir tik daudz atbalstītāju.
– Pa šiem gadiem mums Mārcienas centrā kādas piecas nelegālas atkritumu izgāztuves ir izdevies likvidēt. Cilvēku attieksme ir ļoti dažāda. Kas vieniem ir pilnīgi nepieņemams, citiem liekas pašsaprotami, proti, ka drusciņ tālāk par savas mājas stūri var izmest visu to, kas kļuvis nederīgs. Arī neapdzīvotās mājas Meža ielā ir pārvērtušās par atkritumu izgāztuvēm. Vietā ir jautājums, kāpēc, piemēram, man un citiem cilvēkiem būtu jātērē savs brīvais laiks, lai satīrītu to, ko citi ir piemēslojuši, – situāciju pagastā ieskicē Ināra Mālniece.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px