10. augustā Biksērē, muižas svētku laikā, aizvadīts IV Tamborēšanas čempionāts, kas šogad pulcēja 14 dalībnieces no Madonas novada, tāpat dalībnieces no Alūksnes, Jēkabpils, Gulbenes un Siguldas novadiem.
Šogad čempionāts sākās ar izstādes "Balto mežģīņu maģija" atklāšanu Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles faojē, kur ikviens interesents to var apskatīt līdz pat 6. oktobrim. Izstādē skatāmi darbi, ko darinājušas gan Tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieces, gan individuālās meistares, kam tas ir vaļasprieks ikdienas darbus veicot.
Ierodoties Biksērē, čempionāta dalībnieces vispirms tika aicinātas iepazīt Biksēri, dodoties nelielā ceļojumā ar ripojošo Bānīti. Pēc ceļojuma Sarkaņu amatu skolas rokdarbu pulciņa vadītāja Vanda Podiņa dalībnieces iepazīstināja ar uzdevumu, ko nepieciešams veikt divu stundu laikā, un darbs varēja sākties. Divās stundās tika tamborēts neliels mežģīņu motīvs, ko veiksmīgi paveica visas dalībnieces.
Tamborētāju veikumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, kultūras un mākslas centra "Ritums" Tautas lietišķās mākslas studijas "Valdziņš" vadītāja Sandra Lismane un Sarkaņu amatu skolas rokdarbu pulciņa un Cesvaines rokdarbu un aušanas studijas vadītāja Vanda Podiņa. Kā uzsvēra žūrija, uzvarētājas čempionātā ir visas dalībnieces, jo darbs paveikts prasmīgi un rūpīgi, bet kā jau sacensībās, kādam tas paveicās labāk. Šogad par uzvarētāju žūrijas vērtējumā kļuva mājiniece, Sarkaņu amatu skolas rokdarbniece Silvija Savickaite, otrā bija Alīda Linde no Siguldas, trešā Mārīte Kantele no Dzelzavas pagasta. Pirmo reizi tika pasniegta arī veicināšanas balva, ko ieguva Vija Puriņa no Cesvaines.
Paldies visām dalībniecēm, paldies SIA "Junge", SIA "Heta" un Sarkaņu pagasta pārvaldes darbiniekiem par atbalstu tamborēšanas čempionāta veiksmīgai norisei.
16.08.2024.