Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau piekto gadu organizē skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, un arī šogad gan skolēnu, gan darba devēju interese bija liela.
NVA Madonas filiāles referente nodarbinātības jautājumos Elīna Kampe pastāstīja, ka šogad skolēnu nodarbinātības pasākumā iesaistījās 38 darba devēji. Kopumā iesaistīto skolēnu skaits bija 391, jūlijā – 131, jūlijs bija visintensīvākais – 160 bērnu, bet augustā, kad jāsteidz baudīt pēdējos vasaras priekus un jādomā arī par skolas gaitu atsākšanu, – vien 100 skolēnu.
– Ja vērtē darba devēju aktivitāti, visvairāk skolēnu nodarbināja Madonas pilsētas dome – kopā pa trim mēnešiem 42 bērnus. Mazākā skaitā bērnus nodarbināja arī citas pašvaldības. Šogad pieteikšanās bija nedaudz atvieglota, tie, kas vēlējās strādāt pašvaldībās, varēja tajās arī piereģistrēties. Patīkami, ka šogad vairāk darbavietu bija tieši 13-14 gadu vecajiem skolēniem. Piemēram, Kalsnavas pašvaldība vispār izvēlējās nodarbināt tikai šīs vecuma grupas bērnus, jo viņiem ar tiem bija labāka pieredze. Viņuprāt, šie bērni savas darba stundas nostrādās kvalitatīvāk un ar lielāku atdevi, – pastāstīja Elīna Kampe.
Uzņēmēju iesaistīšanās skolēnu nodarbinātības pasākumā ir jau tradicionāla. Līdzšinējos gados skolēniem darba vietas ir piedāvājis gan lielveikals „Maxima", gan „Cesvaines piens", gan citi vietējie uzņēmumi. „Cesvaines piens" jūnijā nodarbināja 17 bērnu, un uzņēmums ar viņu darbu bija apmierināts.
– Nāca klāt arī daži jauni uzņēmumi, it īpaši tie, kas šo iespēju bija palaiduši garām pagājušajā gadā. Arī šogad, jau pēc nodarbinātības pasākuma beigām, daži uzņēmumi par šo iespēju izrāda interesi. Mēs, protams, viņu kontaktus saglabāsim un, tuvojoties nākamā gada vasarai, atgādināsim par iespēju nodarbināt skolēnus, – sacīja Elīna Kampe.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.09.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto