Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Mūzika dvēselei un garam

Redakcija

Autors • 12.09.2008.

Mūzika dvēselei un garam
Burtu lielums

Mūzikai neapšaubāmi ir liela loma mūsu ikdienā. Tās ir dziļas emocijas, kas klausītājā rod atbalsi. Bet, lai būtu, ko klausīties, ir nepieciešams kāds, kas rada mūziku. Lubānietis Guntis Dzilna ir viens no tiem, un viņa dziedātās dziesmas augustā tika izdotas mūzikas diskā.

Muzikants, dziedātājs, kam daba devusi operdziedātāja talantu. Dzīve Gunti Dzilnu vadājusi pa dažādiem ceļiem. Viņš ir bijis gan bibliotekārs, gan celtnieks, gan meža darbu vadītājs, bet mūzika vienmēr ir gājusi līdzās. Augustā beidzot tika izdots lubānieša pirmais soloalbums "Nostalģija". Jautāts, kāpēc izvēlēts šāds nosaukums, Guntis Dzilna atklāja: – Diskā ir ierakstītas manas jaunības dienu dziesmas. Tajā laikā spēlēju dažādās ballēs, atmosfēra bija jauka un patīkama. Tagad ir nostalģija pēc aizgājušā, un tāpēc soloalbumam ir šāds nosaukums.

Guntis Dzilna apguvis daudzus instrumentus: klarneti, saksofonu, akordeonu, cītaru, kontrabasu. Dziedājis svarīgos dzīves pasākumos, bet pamatu viņa mūzikas mīlestībai ielicis mākslinieka tēvs.

– Mans ceļš pretī mūzikai sākās jau bērnībā. Esmu dziedājis Valsts Akadēmiskajā korī, neilgu laiku darbojos operas korī. Muzikālās izglītības nav, bet notis, manuprāt, pārvaldu labi. Jaunības trakumā gribēju izmēģināt daudzas lietas, bet mūzika vienmēr bijusi manā sirdī. Tagad ir mainījusies domāšana, un gribēju atstāt kaut ko arī saviem bērniem un mazbērniem. Un tā ir mūzika – manis iedziedātās dziesmas. Man īpaši tuva ir "Serenāde", jo tā ir klasiskāka un ar romantisku pieskārienu. Tomēr – arī profesionālāka. Ļoti patīk tās aranžējums, – pastāstīja Guntis Dzilna.

Disks tapis pusgada laikā sadarbībā ar Gunti un Ingu Feldmaņiem. Lubānietis Guntis Dzilna turpināja: – Process bija garš, darbietilpīgs un nepavisam ne lēts. Lielu darbu ieguldīja Ingus Feldmanis, kas spēlē ģitāru un mutes harmonikas, Gints Hartmanis – piano, Kaspars Gulbis, Sintija Bērziņa – akordeons, Edmunds Vestmanis – trompete un ģitāra. Par vāka dizainu parūpējās Ilze Dzilna. Balss ierakstīta E. Vestmaņa studijā.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.09.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px