Otrdien uz pirmo plenārsēdi Strasbūrā sanāca jaunievēlētais Eiropas Parlamenta (EP) sasaukums, kopskaitā 720 deputāti jeb par 15 vairāk nekā iepriekšējā pilnvaru termiņa beigās. Par vienu palielinājies arī no Latvijas ievēlēto eiroparlamentāriešu skaits. EP darba sākumu lūdzu pavērtēt Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam un Ērgļu apvienības pārvaldes vadītājai Elitai Ūdrei.
Stiprināt visos virzienos
– Pirmajā dienā viss noritēja raiti, arī par amatu sadalēm un vadības formātu, manā skatījumā, priekš tik lielas organizācijas, tik liela apjoma savā starpā vienojās viegli un pārsteidzoši ātri. Protams, mēs nezinām tās aizkulises, kādas varbūt patiesībā bija, bet no malas skatoties – viss notika, kā iepriekš tika plānots, – atzīst Agris Lungevičs. – Arī Roberts Zīle tika ievēlēts par EP viceprezidentu, un viss norāda, ka arī Valdis Dombrovskis, kas ir ļoti pieredzējis un Latvijai milzīgs ieguvums, kļūs par Eiropas Komisijas priekšsēdētāja izpildvietnieku. Tā kā šai ziņā arī viss ir kārtībā. Jaunajam Eiroparlamentam novēlu absolūti visos veidos stiprināt Eiropu, rast iespējas saliedēt Eiropas Savienību gan iekšēji, gan ārēji un mēģināt doties vienā virzienā. Šajā brīdī tam ir izšķiroša nozīme. Es redzu milzīgus izaicinājumus, bet ES ir apvienojušās ļoti spēcīgas valstis, kurām ir pa spēkam veiksmīgi risināt dažādas problēmas, ja vien būs saliedētība. Un šo saliedētību es arī novēlu.
Sabiedrības intereses – pirmajā vietā
– Protams, ziņās paskatījos, kā noritēja pirmā darba diena jaunajam EP sasaukumam. Ir prieks par tiem no Latvijas ievēlētajiem eiroparlamentāriešiem, kuri tiek ievēlēti vadībā, un ka viņi veiksmīgi darbosies šajos amatos, – uzsver Elita Ūdre. – Par to, vai visi EP ievēlētie deputāti ir savās vietās, pagaidām es vēl neņemos spriest. Arī no Latvijas ievēlētais deputātu sastāvs ir diezgan raibs. Varētu diskutēt gan par tiem, kas tur gadiem ilgi sēž, gan tiem, kuri ievēlēti pirmo reizi. Turklāt jaunos vienmēr ir grūti tā uzreiz pieņemt. Ir jāpaiet laikam, kamēr viņi sevi pierāda. Ne jau visi uz vēlēšanām iet ar pārliecību, ka zina, ko un kā darīs, ja par deputātiem tiks ievēlēti. Arī katram vēlētājam ir savs viedoklis, kāpēc viens otrs vispār kandidē un grib darboties Eiroparlamentā un vai to konkrētajam deputātu kandidātam vajadzēja darīt. Jaunajam EP sasaukumam novēlu domāt par sabiedrības labumu un Latvijas interesēm, nevis savām. Diemžēl daudzās lietās priekšplānā izvirza savu labumu un tikai tad domā par pārējiem. Katrā ziņā gribētos, lai šoreiz būtu otrādi un sabiedrības intereses būtu pirmajā vietā.
19.07.2024.