Sestdien, 13. septembrī, Meirānu tautas namā viesosies dziedātājs Ivo Fomins.
– Savu muzikālo karjeru Ivo Fomins iesāka pusaudža vecumā, kopā ar Tomasu Kleinu, Zigfrīdu Muktupāvelu un Guntaru Raču izveidojot grupu "Saldās sejas", – laikraksta lasītājiem atgādina SIA "Relaxia" projektu vadītājs Mārtiņš Matisons.
– Grupa nepastāvēja ilgu laiku, 18 gadu vecumā Fomins pievienojās leģendārajai grupai "Neptūns". Astoņdesmito gadu beigās viņš vairākos konkursos tika atzīts par labāko vokālistu.
1987. gadā Ivo un viņa brālis Rodrigo (Igo) iesaistījās projektā "Liepājas brāļi". 1990. gadu pirmajā pusē Ivo Fomins spēlēja rokgrupās "Libau" un "The Cucumbers", bet 1998. gadā kļuva par grupas "Melnā princese" vadošo solistu.
2002. gadā Ivo kopā ar rokgrupas "Līvi" ģitāristu Tomasu Kleinu izveidojaduetu "Fomins & Kleins". 2003. gadā "Eirovīzijas" dziesmu konkursa nacionālajā atlasē viņi ar dziesmu "Muzikants" ieņēma 2. vietu, savukārt 2004. gadā ar "Dziesmu par laimi" uzvarēja un piedalījās "Eirovīzijas" lielajā fināla konkursā.
2006. gadā sadarbība ar Kleinu beidzās, un Ivo Fomins uzsāka
solokarjeru. Vasarā Latvijas radiostaciju apritē nonāca viņa pirmā solodziesma "Viņa raud", vēlāk sekoja dziesmas "Es vēlos būt līdzās" un"Pārāk daudz". 2006. gada novembrī tika izdots Ivo Fomina debijas soloalbums "Palikt vienam".
Lielu atzinību Ivo izpelnījās, piedaloties telekompānijas "LNT" muzikālajā dziesmu šovā "Zvaigžņu lietus", kur kopā ar aktrisi Ievu Pļavnieci ieguva trešo vietu.
Šogad dziedātājs izdeva savu labāko dziesmu izlasi. Tajā iekļautas
un apkopotas dziesmas, kuras spēlējušas nozīmīgu lomu Ivo Fomina karjerā. Meirānos dziedātājs uzstāsies tieši ar šo programmu.
Autore: INESE ELSIŅA