Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 27.06.2024.

Burtu lielums

Ar 1. jūliju mainās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nosaukums — turpmāk tā būs Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (saīsināti — arī VARAM). Iepriekš izskanēja iecere pārdēvēt VARAM par Dabas aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju jeb DARAM, bet tā neguva atbalstu. Viedokli par VARAM jauno nosaukumu lūdzu izteikt Aronas, Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājam Sandim Kalniņam un Saeimas deputātam Andrejam Ceļapīteram.

Galvenais jau ir saturs
– Nosaukumus jau mēs varam mainīt, galvenais – kas notiek ar saturu, kāda ir izmaiņu būtība. Iespējams, tas ir saistīts ar izmaiņām likumdošanā. Nu kaut vai tās pašas iedzīvotāju padomes mums ir aktuālas. Arī Madonas novadā notika forums par Viedajiem ciemiem, kurā uzsvars tika likts tieši uz vietējām kopienām, to, ka viedums slēpjas pašos cilvēkos, kas ir darītāji. Domāju, ka tam arī ir pakārtota ministrijas nosaukuma maiņa, – atzīst Sandis Kalniņš. – Turklāt saīsinātā variantā tas jau nemainās – tas pats VARAM paliek, un tas ir labi, ka vismaz tādā ziņā netiks „jaukta galva", jo ikdienā tieši tas tiek lietots. Vismaz sarunu līmenī neesmu dzirdējis, ka kāds būtu lietojis ministrijas pilno nosaukumu, tāpat teica VARAM, un droši vien tā būs arī turpmāk. Taču, protams, dokumentos būs oficiāls atšifrējums – Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija.

Neveiksmīgs nosaukums
– Daļēji VARAM līdzšinējā nosaukuma maiņa ir pamatota, jo sakarā ar Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) reorganizāciju, tai mainās daļa funkciju. Uz KEM aiziet vides aizsardzības funkcija, līdz ar to arī bija jāievieš izmaiņas nosaukumā, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Turklāt tas tika darīts ar mērķi atstāt iepriekšējo abreviatūru – VARAM, taču neko labāku par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju neizdomāja, bet tas nekādi neatbilst tam, ko darīs ministrija. Tās pārziņā joprojām būs dabas aizsardzība, reģionālā attīstība, pašvaldību attīstība un pārraudzība, teritorijas attīstības plānošana un zemes pārvaldība, valsts pārvaldes pakalpojumu, informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas attīstības plānošana un koordinācija, kā arī valsts pārvaldes digitālo tehnoloģiju pārvaldība. Vārds "viedais" varētu palikt, un varbūt tā varētu būt viedā sabiedrība, kas labi orientējas IT risinājumos. Manā skatījumā, ir izvēlēts neveiksmīgs nosaukums. Katrā ziņā es balsoju pret to gan komisijā, gan Saeimā.

28.06.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px