Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Valsts prezidenta darbība pirmajā gadā

BAIBA MIGLONE

Autors • 20.06.2024.

Burtu lielums

Pagājis nedaudz vairāk nekā gads kopš LR Saeima par Valsts prezidentu ievēlēja Edgaru Rinkēviču, kurš amatā stājās 2023. gada 8. jūlijā. Savā zvērestā viņš solīja, ka viss viņa darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam: „Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas.” — Kā jūs raksturotu Valsts prezidenta darbību pirmajā darba gadā? — vakar vaicāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam, kā arī Ļaudonas un Kalsnavas pagasta pārvalžu vadītājam Artūram Portnovam.

Lai tikai tā turpina!
– Valsts prezidenta darbību šī gada laikā vērtēju ļoti pozitīvi, – atzīst Agris Lungevičs. – Kad Edgars Rinkēvičs stājās amatā, mana sajūta bija, ka viņš ir ārkārtīgi stiprs ārpolitikā (un šajā ziņā manas domas nav mainījušās), bet ka viņam varētu būt mazāka interese par iekšpolitiskiem procesiem Latvijā. Taču tas, par laimi, tā nav, un mana prognoze nav piepildījusies. Valsts prezidents ir ļoti iesaistījies iekšpolitikā, bijis vizītēs gan daudzos novados, gan ticies ar uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Aktīvi reaģē uz visu notiekošo valstī. Līdz ar to mans priekšstats ir pat labāks, nekā sākotnēji varēju iedomāties. Ļoti kompetents, ļoti nosvērts, ļoti pārliecinošs.

Cenšas nojaukt barjeras
– Ņemot vērā Valsts prezidenta ierobežotās funkcijas, kas mums visiem ir jāsaprot, kas ir prezidenta spēkos, man ļoti simpatizē tas, ka viņš cenšas nojaukt šo lielo barjeru starp sabiedrību un valsts pārvaldi, – spriež Artūrs Portnovs. – Man patīk, ka Valsts prezidents ir brīvs savos uzskatos, ka viņš ir pieejams un sabiedrisks, ka viņš parāda, ka valsts pārvaldē tie paši cilvēki vien ir. Jā, varbūt dažu brīdi šķiet nedaudz pārspīlēti viņa foto ar zvēriņiem utt., bet jāsaprot, ka ir daļa sabiedrības, ar kuriem ir jārunā vieglajā valodā, parādot, ka mēs visi esam cilvēki. Tas, ko arī es sajūtu savā amatā, ka nedrīkst pretstatīt: lūk, tie esam mēs un tie esat jūs.
Klausījos viņa uzrunu Saeimā un man patika, ka viņš uzsvēra, ka mums ir jāparūpējas gan par iekšējo drošību, stiprinot valsts policiju, gan jāvēršas pret birokrātiju valsts pārvaldē, ka jāstrādā ar cilvēkiem daudz atklātāk ne tikai pēc panta un likuma. Tāpat Valsts prezidents aktualizēja problēmu par to, ka Latvijā diemžēl ir 27 tūkstoši jauniešu, kuri dažādu iemeslu dēļ nemācās. Te nav runa tikai par dīkdieņiem, te ir jāmeklē iemesli. Tas ir svarīgi, ka Valsts prezidentam rūp, kas notiek ar jauniešiem, ka viņš aktualizē daudzas svarīgas problēmas.

21.06.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px