Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

„Latvijas Sirdsdziesmas” finālā triumfē latvietes un spāņa duets

BAIBA MIGLONE

Autors • 20.06.2024.

„Latvijas Sirdsdziesmas” finālā triumfē latvietes un spāņa duets
Burtu lielums

Tiešraidē noskaidrots raidījuma „Latvijas Sirdsdziesma” astotās sezonas uzvarētājs. Finālā, kas notika 15. jūnija vakarā Lielvārdē, Rembates parkā, sacentās piecpadsmit dziesmu izpildītāji. Apkopojot tiešraides skatītāju un klausītāju balsojuma rezultātus, par uzvarētāju kļuva Inese Ērmane un Havjērs Fernandess (Javier Fernandez) ar Imanta Kalniņa dziesmu „Viņi dejoja vienu vasaru”.

Raidījuma vadītājs Normunds Zušs par „Latvijas Sirdsdziesmas" debitantiem un astotās sezonas uzvarētājiem teica: „Notikusi Latvijas un Spānijas kultūru savienošanās dziesmā „Viņi dejoja vienu vasaru"."
Saņemot apbalvojumu, Inese Ērmane pateicās atbalstītājiem: „Liels un sirsnīgs paldies visiem balsotājiem, paldies Imantam Kalniņam, paldies producentam Gintam Stankevičam par lielo darbu, ko viņš ir ieguldījis, paldies mūsu ģimenēm par atbalstu!" Havjērs Fernandess papildināja: „Es gribu pateikties cilvēkam, kas mani iepazīstināja ar Imantu Kalniņu, – Agnesei Gustei. Es pazīstu šo zemi, šo valsti tevis dēļ, paldies! Un paldies jums visiem!"
Pēc uzvaras Havjēru sveica arī komponists Imants Kalniņš, kas pirms mēneša nosvinēja savu 83. jubileju. „Havjērs ir ļoti liels Imanta Kalniņa dziesmu fans. Viņš zina tik daudz Kalniņa dziesmu, cik nezina pat dažs labs latvietis. Kā saka Havjērs – viņš latviešu valdodu apguva tieši caur šīm dziesmām," žurnālam „Privātā Dzīve" atklājusi Inese Ērmane.
Finālā godpilno 2. vietu ieguva dziesma „Latgale" (Andris Baltacis un Dainis Skutelis), 3. – „Ābeļdārzs" („Zelta kniede"). Balsojuma 4. vietā ierindojās „Laimes pulksteņa dziesma" (Ainars Bumbieris), 5. vietā – „Dziedi mani uz mājām" („Sestā jūdze"), 6. vietā – „Tava karaļvalsts" (Kaspars Markševics).
Fināla 7.-15. vietu sadalījumu Velga Vītola un Normunds Zušs atklās nākamās nedēļas raidījumā „Latvijas Sirdsdziesma" – 22. jūnijā pulksten 19 LTV1 un REplay.lv.
Raidījuma astotās sezonas finālā vēl piedalījās (jauktā secībā): „Draugs, kur laimīgs esi bijis" (Vents Armands Krauklis), „Dūmi un uguns" (Jānis Moisejs), „Dziesmas sirds" (Inga Lazdiņa), „Es tev novēlu" (Kaspars Antess & „Šarmantie"), „Kad tu skaties uz mani" („Miera vējos"), „Lai dziesma skan" („Zeļļi" & Signe Baltere), „Mīla atnāks" (Arvis Kurmis), „Noturi…" (Aija Legzdiņa) un „Paradīzes zemes virsū nav" („Muiža").
Raidījuma „Latvijas Sirdsdziesma" fināla koncertu vadīja Velga Vītola un Normunds Zušs. Uz skatuves kāpa visas sezonas garumā skatītāju izvēlētie mūziķi un citi lieliski mākslinieki. Skatītājus un klausītājus priecēja dziesmu popūrijs no traģikomiķa un dziedošā aktiera Edgara Liepiņa repertuāra, jo šogad viņam apritētu 95 gadi, tāpat arī koncertā ieskandināja Gunta Skrastiņa dziesmu un ziņģu festivālu, kā arī svinēja dziedātāja Harija Joniškāna 70 gadu jubileju.

21.06.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px