Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā otrdien par organizācijas prezidentu ar 61 no 107 balsīm tika ievēlēts Latvijas Handbola federācijas viceprezidents Raimonds Lazdiņš. Uz LOK prezidenta amatu kandidēja arī Viesturs Koziols, Arnis Lagzdiņš un Jānis Reirs. Viedokli par jaunievēlēto LOK prezidentu lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam un Madonas novada domes deputātam Andrim Saknem.
Ar cerībām un jautājuma zīmēm
– Ja godīgi – es viņu nepazīstu un man grūti spriest par Raimonda Lazdiņa līdzšinējo darbību. Es gan biju klāt un dzirdēju viņa prezentāciju, kas bija tehniski pareiza ar ļoti lielu vīziju, bet skaidrus mērķus nesaklausīju, līdz ar to tas savā ziņā ir lielais nezināmais, – atzīst Agris Lungevičs. – Tomēr tas, ka viņš ir spējīgs lielā daļā federāciju gūt tādu atbalstu, iespējams, arī norāda uz to, ka var strādāt komandā un spēj saliedēt sporta saimi, kas ir diezgan sadrumstalota, un tas varētu būt pluss. Taču līdzšinējās sadarbības pieredzes man ar viņu nav un arī daudziem citiem Latvijas sportā viņš ir jaunums, uz ko ir jāskatās ar cerībām un arī lielām jautājuma zīmēm. LOK darba lauks, protams, ir ļoti plašs, un laiks rādīs, kā viņam veiksies.
Labs organizators un stratēģis
– Kā var noprast, iepriekš viss jau bija sarunāts, bija tikušies un vienojušies par atbalstu ar mazajām federācijām, līdz ar to lielās federācijas, kā saka, palika „aiz borta", jo to balsis nebija izšķirošās un par LOK prezidentu pārliecinoši tika ievēlēts Raimonds Lazdiņš. Viņš ir labs organizators, stratēģis, un par to liecina arī LOK vadības vēlēšanu rezultāts, – atzīst Andris Sakne. – Grūti gan pateikt, kā viņam veiksies šajā amatā, ja jau Ministru prezidente Evika Siliņa ir izbrīnīta, ka tāda pretrunīgi vērtēta personība tiek ievēlēta par LOK vadītāju. Kādam ir jābūt LOK prezidentam – tie, manā skatījumā, protams, ir Vilnis Baltiņš un Aldons Vrubļevskis – personības, kas sevi labi parādīja. Visu cieņu viņiem! Bet, kas LOK prezidents bija pēdējā laikā, es pat riktīgi nemācētu nosaukt viņa uzvārdu, ja man to pajautātu. Maz bija redzams un jūtams, nebija arī tādas vienotības un noteiktības – te sportisti brauks uz olimpiskajām spēlēm, te nebrauks. Katrā ziņā jaunievēlētajam Raimondam Lazdiņam būtu jātiecas uz Baltiņa un Vrubļevska uzstādīto latiņu, un būtu labi, ja to vēl pārspētu!
07.06.2024.