Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Prezidenta darbs

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 30.05.2024.

Burtu lielums

Šodien, 31. maijā, paliek gads, kopš par Latvijas Valsts prezidentu tika ievēlēts Edgars Rinkēvicš. Toreiz tas Latvijas sabiedrībā tika uztverts ļoti neviennozīmīgi. Kā vērtē prezidenta darbu gadu pēc ievēlēšanas, viedokli lūdzu izteikt Madonas apvienības pārvaldes vadītājam Guntim Ķeverim un 14. Saeimas deputātam Andrejam Ceļapīteram, kurš pirms gada ar lielu pārliecību balsoja par „Jaunās Vienotības" izvirzīto kandidātu.

Vērtē ļoti pozitīvi
– Prezidenta E. Rinkēviča šajā laikā paveikto vērtēju ļoti pozitīvi. Uzteicama ir viņa gan starptautiskā darbība, gan Latvijas iekšpolitikā, tāpat loti pārdomātie lēmumi, dažādas iniciatīvas, idejas un uzrunas, – atzīst Guntis Ķeveris. – Beidzot mēs arī no prezidenta dzirdam, ka valstī ir jāsamazina birokrātija, kas sasniegusi milzīgus apmērus un paņem tik lielu daļu darba laika, kā arī tam tiek tērēti tik milzīgi daudz līdzekļu. Cerams, ka viņā tie, no kuriem tas ir atkarīgs, vairāk ieklausīs un to mazinās.
Mana skatījumā, par mūsu valsts prezidentu ir ievēlēts ļoti nosvērts, gudrs cilvēks ar plašu skatu, kurš ir arī pieejams tautai. Ja vēl pašā sākumā negatīvisms nāca no dažādam pusēm, tad tagad situācija ir mainījusies. Kā saka – nevar skatīt vīru pēc cepures, bet gan jāvērtē pēc viņa darbiem!

Mums ir labs prezidents
– Pa šo gadu iespaids ir tikai uzlabojies. Īpaši augstu vērtēju to, ka E. Rinkēvičs reaģē un iedziļinās jebkurā jautājumā. Vismaz man ir tāda pieredze. Minēšu vienu piemēru. Pie manis griezās Jēkabpils cilvēki ar vienu problēmu, es vērsos pie prezidenta, un jau nākamajā dienā Jēkabpils attiecīgie speciālisti ieskicēja risinājumu un atbildes reakciju, – atklāj Andrejs Ceļapīters. – Pozitīvi vērtējums ir arī tas, ka prezidents ļoti labi izprot Latvijas realitāti un problemātiku. Viņš ilgi ir strādājis ierēdniecībā, daudzus gadus pildījis ārlietu ministra pienākumus, tāpat liela nozīme ir viņam piemītošai diplomātijai. E. Rinkēvičs ir ļoti atvērts arī iedzīvotajiem. Nupat braucu uz Saeimu un redzēju, kā prezidents kājām iet no Jēkaba ielas puses uz Rīgas pili. Tiesa, divu apsardzes puišu pavadībā, bet bez mašīnām ar bākugunīm un lielas kortežas. Un tas arī raksturo cilvēku.
Līdzīgi kā prezidenta nakšņošana Ventspils tehnikuma studentu kojās, jo, lai izprastu problemātiku, no tās tu nedrīksti atrauties. Tu vari uzturēties pieczvaigžņu viesnīcā un būt problēmai pat it kā blakus, bet līdz galam to tomēr neizprast, ja neesi tajā iekšā. Es uzskatu, ka mums ir labs prezidents.


31.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px