LIGITA ŠKAPARE, vaicāta par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pagastā, uzteic divas lietas – to, ka iedzīvotājiem Aronas pagastā joprojām ir pieejami feldšerpunkta pakalpojumi un ir atvērta arī aptieka.
– Uz Kusu dzīvot atnācu 1979. gadā, un kopš tā laika nekas būtībā šai ziņā nav mainījies. Arī toreiz mums bija pieejami tikai feldšerpunktā sniegtie pakalpojumi, bet pie ārstiem, līdzīgi kā tagad, bija jābrauc uz Madonu. Toreiz atšķirībā no mūsdienām gan nebija izveidota ģimenes ārsta institūcija un pie ārstiem speciālistiem bija jādodas uz Madonas poliklīniku. Turklāt tajos gados Aronas pagastā darbojās divi feldšerpunkti – Kusā un Lauterē, bet tagad ir palicis tikai Kusā, un labi, ka vēl tā un ka tas pagastā ir pieejams vismaz vienā vietā. To, ka tajā sniegtie pakalpojumi ir pieprasīti (īpaši daudz apmeklētāju ir ziemā), labi var redzēt patlaban, kad mūsu ilggadējā feldšerīte ir prombūtnē un feldšerpunkts uz laiku ir slēgts. Ik pa brīžam pamanu, ka pie mājām kārtējo reizi piestāj ātrās palīdzības mašīna. Cilvēki diemžēl noveco, un liela daļa Aronas pagasta iedzīvotāju ir pensijas gados, kad dažādas veselības likstas arvien biežāk liek sevi manīt. Jaunāki jau neviens nepaliekam, – situāciju raksturo Ligita.
Viņa atzīmē, ka feldšerīte, līdzīgi kā citur, sniedz visus tradicionālos feldšerpunktā pieejamos pakalpojumus un manipulācijas, tāpat izmēra asinsspiedienu un nosaka cukura līmeni, kā arī dodas mājas vizītēs, bet, ja ir lielākas problēmas vai nepieciešami nopietnāki izmeklējumi, tad ir jābrauc pie sava ģimenes ārsta. Tas savulaik bija jāizvēlas pašiem, un lielākai daļai tie ir pieejami Madonā.
– Tas ir super, ka tādos ciematos kā Kusā ir gan felšerpunkts, gan aptieka. Cilvēki ir apmierināti, ka saņemt veselības aprūpes pakalpojumus un iegādāties medikamentus var savā dzīvesvietā. Gan feldšerpunkts, gan aptieka pagastā noteikti būtu jāsaglabā arī turpmāk, jo ne jau visiem ir iespēja nokļūt pilsētā, – ir pārliecināta Ligita Škapare.
28.05.2024.