Jauno zemnieku klubs laikā no 13. līdz 20. jūnijam, kas ir izsludināta par piena nedēļu, apmeklē gan Latvijas piena ražotājus, gan pārstrādātājus, iesaistot pasākumos 7.-12. klases skolēnus. Mūsu rajonā piena nedēļā piedalījās a/s „Cesvaines piens". 14. jūnijā uzņēmumā sarīkotajā piena dienā varēja gan piedalīties konkursos, gan degustēt „Cesvaines piena" produktus, gan doties ekskursijā, tuvāk iepazīstot piena pārstrādes uzņēmumu.
„Stars" jau informēja, ka Latvijas Jauno zemnieku klubs (JZK) sadarbībā ar Zemkopības ministriju uzsāk Karjeras dienas laukos „Piens. Medus. Maize". Uzaicinājumam iesaistīties pasākumos, ko ievadīja piena nedēļa, atsaucās Kusas pamatskolas skolēnu komanda un skolotāja Inese Skraustiņa, kas jau veiksmīgi startēja konkursā "Sportiskākā klase".
– Vēlmi piedalīties konkursā „Piens. Medus. Maize" izrādīja iniciatores no 8. klases – Agita Breidaka un Elīna Drozda, kas izstrādāja scenāriju, ēdiena recepti, kam bija idejas. Tālākais jau ir mūsu kopdarbs. Komandas kodolu veido Agita Šņucīte no 7. klases, Ilze Mičule, Agnese Stebere, Raivis Kaspers no 8. klases un, protams, Agita un Elīna, – iepazīstināja skolotāja Inese Skraustiņa.
– Komandas ir pieteikušās, un piena nedēļā jau sākas pirmie konkursi. Bija jāpagatavo ēdiens, kurā vismaz 50 procentu ir no piena. Kusas pamatskolas komandas sagatavoto rupjmaizes kārtojumu ar putukrējumu var uzskatīt par izdevušos recepti, – novērtēja Gunita Atstupena, JZK projektu koordinatore. Viņasprāt, jaunieši, piedaloties Karjeras dienu pasākumos piena pārstrādes uzņēmumos, var uzzināt par nepieciešamajām profesijām.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.06.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto