Līdz 4. starptautiskā apvidus rallija „Latvian Baja 2007", kas Madonas apkārtnē notiks no 29. jūnija līdz 1. jūlijam, startam atlikušas nepilnas divas nedēļas. Oficiālus pieteikumus līdz šim iesnieguši galvenokārt pašmāju sportisti, taču starp rīkotājiem un potenciālajiem dalībniekiem notiekošās sarunas ļauj prognozēt, ka arī šogad rallijreidā pārstāvēto sportistu un dalībvalstu skaits attiecībā pret iepriekšējo gadu būs pieaudzis.
Pēc rallijreida "Latvian Baja 2007" preses dienesta vadītāja Aināra Zariņa sniegtās informācijas, šāgada rallija sacensībām, kas vienlaikus būs arī Latvijas rallijreidu čempionāta 3. posms, šobrīd ir pieteikusies lielākā daļa no čempionāta regulārajiem dalībniekiem. "Latvian Baja" atbalsta pašmāju vadošās komandas "Rīga Rally Raid Team" un "RE Autoklubs".
"Rīga RRT" pagaidām ir pieteikusi divas ekipāžas, kas startēs ar pēdējās paaudzes "OSCar 03" T1 grupas prototipiem. Gluži tāpat kā šāgada Dakaras rallijā, ekipāžu piloti būs Andris Dambis un Jānis Āzis, bet stūrmaņu pienākumus pildīs attiecīgi Didzis Zariņš un Ainārs Princis. "RE Autoklubu" pārstāvēs divkārtējais "Latvian Baja" uzvarētājs Jānis Naglis un Agris Pētersons ar T1 grupas "Mitsubishi Pajero". Ar trešo "OSCar 03" pieteikta Ventspils sportistu Igora Skoka un Agra Piķa ekipāža, bet iepriekšējās paaudzes "OSCar" cīņā vedīs rīdzinieki Andris un Krists Feldmaņi.
Nacionālā čempionāta ieskaitē cīņai par "Latvian Baja" ieskaites punktiem ir gatavi arī iepriekšējo gadu vadošie N grupas braucēji – Raivis Zeltiņš/Mārtiņš Tūters, Guntars Laugalis/Māris Deklaus un Jānis Auziņš/Guntis Pulčs. Konkurenti viņiem būs Ivans Bergmanis/Aivars Šilabrits, Vladislavs Bergmanis/Dmitrijs Savickis un Kristaps Ķirsons/Oskars Kļava. Rallija rīkotāji joprojām aktīvi strādā, lai piesaistītu arī citus apvidus braukšanas sporta piekritējus no Latvijas.
Vairāk laiset laikrakstā STARS. 16.06.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto