Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Zveja — lieliska atpūta pēc darba

Redakcija

Autors • 04.09.2008.

Zveja — lieliska atpūta pēc darba
Burtu lielums

Vasara ir laiks, kad daudzi cilvēki atpūšas pie ūdens. Dažiem tas ir glābiņš no karstās saules, citiem – brīvdienu pavadīšanas vieta jautrā draugu kompānijā, bet ir cilvēki, kas katru brīvu brīdi pavada makšķerējot. Arī Vadims Negru dienās, kad nav jāstrādā, ņem līdzi dēlus un brauc uz upi vai ezeru zvejot.

Vadims Negru strādā firmā „Evor" par apsargu un ir ļoti noslogots, bet, tiklīdz ir brīva diena, viņš dodas uz tuvāko upi vai ezeru makšķerēt. Jautāts par to, kā radās doma zvejot, Vadims Negru stāsta: – Pirmie mēģinājumi noķert kādu zivi sākās agrā bērnībā. Man bija apmēram pieci gadi. Vispirms devos uz Kujas upi, kas tek gar manu māju. Arī makšķeres tad tika taisītas no lazdu atvasēm. Process bija interesants – gāju izvēlēties lokanāko, taisnāko atvasi, mizoju mizu un žāvēju jauniegūto makšķeres kātu. Pats mācījos iesiet āķi, uzlikt pludiņu, ko gatavoju no vistu vai stārķu spalvām. Loms nebija pārāk liels, bet man patika pats process, kā to dara. Daudzi nesaprot, kā var stundām ilgi sēdēt un gaidīt, kad beidzot pieķersies zivs, bet es vienkārši izjūtu adrenalīnu.

Pirmie mēģinājumi veiksmīgi

Mainoties laikiem, arī inventārs tika mainīts. Veikalos varēja iegādāties labāku auklu, izturīgākus āķus un stabilākus pludiņus. Arī zvejas vietas izvēlētas jau lielākas. Tika pirkti dažādi makšķernieku žurnāli, kur varēja gūt informāciju par jaunāko aprīkojumu, zivīm un citu veiksmīgajiem lomiem. Vadims Negru nolēma pamēģināt noķert kādu karpu.

– Apmēram pirms 15 gadiem sāku pievērst lielāku uzmanību karpām, jo biju lasījis daudz interesantu lietu par šīm zivīm. Kopā ar draugiem braucām uz dīķiem, barojām un ķērām zivis. Pirmie lomi nebija ievērības cienīgi, bet ar katru reizi tie kļuva lielāki. Man ir savs rekords karpu ķeršanā, ar ko varu lepoties. Kādam noteikti liksies, ka zivs bija maza, bet 6 kg, manuprāt, ir daudz. Bieži ir gadījies, ka zivs pārrauj auklu vai atkabina āķi, un tad esmu dusmīgs. Vislabāk karpas ir zvejot naktī, lai redzētu pludiņu, izmantoju fosforizētos stienīšus un zvaniņus. Cope ir interesanta. Gaidot, kad pieķersies zivs, izbaudu patīkamās Latvijas naktis, – atklāj Vadims Negru.

Jau vairāk nekā 20 gadu Vadims makšķerēšanu sauc par savu vaļasprieku. Šo gadu laikā ir noķertas dažādas zivis – Linkas dīķos ķerti līņi, Liezēres ezerā makšķerēti plauži un asari, Kujas upē ķertas vēdzeles un foreles, bet dzirnavu dīķī – karūsas un līdakas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.09.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

Foto no personīgā arhīva


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px