Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Saulainais sveiciens no Gunta Einika

Redakcija

Autors • 16.06.2007.

Saulainais sveiciens no Gunta Einika
Burtu lielums

Saulains sveiciens visiem šajās siltajās un vasarīgajās jūnija dienās! Dārzi apstrādāti, tīrumi apsēti, daudzi lauksaimnieki jau nopļāvuši pirmās siena pļavas un aizrautīgi strādā pie lopbarības sagatavošanas nākamajai ziemai. Pateicoties karstajam un mitrajam laikam, zāle šogad mūsu puses pļavās un ganībās padevusies īpaši liela.
Uz Sausnējas pagastu atnācu dzīvot un strādāt pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās, un pa šiem divdesmit gadiem esmu iepazinis visus pagasta iedzīvotājus, ar daudziem esmu bijis kopā gan viņu priekos, gan bēdās.

Gribu teikt, ka cilvēki šeit ir ļoti jauki. Par deputātu Sausnējas pagasta padomē esmu ievēlēts jau trešo sasaukumu, un šo desmit gadu laikā esmu pietiekami iepazinis pašvaldības darba organizāciju, problēmas un nianses. Domāju, ka neesam strādājuši slikti.

Jau vairāk nekā pusgadu, apvienojoties trim pašvaldībām – Ērgļiem, Sausnējai un Jumurdai -, dzīvojam un darbojamies Ērgļu novadā. Esot kopā, skatiens uz dzīvi paveras krietni plašāks, plāni ir lieli, un uzskatu, ka, cītīgi strādājot, tie arī realizēsies. Domāju, ka novada izveide Sausnējas pagasta iedzīvotāju ikdienu pēdējā pusgada laikā nav īpaši mainījusi. Cilvēki ierastos pašvaldības pakalpojumus var saņemt uz vietas pagasta pārvaldē, bet ja kādam ir tuvāk vai izdevīgāk, savus jautājumus var risināt novada domē – Ērgļos.

Pirms nedēļas pamatskolās bija skaistais izlaidumu laiks. Arī Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolā apliecības par pamatizglītības iegūšanu saņēma seši absolventi. Pasākums bija ļoti jauks un sirsnīgs. Diemžēl otrā mūsu pagasta skolā – Liepkalnē – pēdējais izlaidums bija pirms gada. Taču ēkas tukšas nepalika, un tagad tajās darbojas pašvaldības sociālās aprūpes centrs. Tieši šo divu pašvaldības objektu attīstībā tiek ieguldīti valsts piešķirtie 100 000 latu par novada izveidošanu.

Gribu vēl pieminēt nesenos notikumus, kas saistīti ar mūsu Valsts prezidenta vēlēšanām. Arī liela daļa Sausnējas pagasta iedzīvotāju sekoja līdzi notiekošajam un satiekoties izteica savas domas un spriedumus gan par esošajiem kandidātiem, gan procesu kopumā. Priecē tas, ka cilvēki grūtajos šodienas dzīves apstākļos nav vienaldzīgi pret valstī notiekošo.

Tā kā strauji tuvojas Līgosvētki, novēlu visiem priecīgu un skanīgu līgošanu, lai garšo Jāņu siers un alus un lai visiem saulaina, veselīga un bagāta vasara!

 


Autors: GUNTIS EINIKS

Ērgļu novada domes deputāts

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px