Vokāliste Ilze Grēvele-Skaraine ir beigusi Stirnienes pamatskolu, Rēzeknes mūzikas vidusskolā mācījusies kora diriģēšanas un ērģeļspēles nodaļā.
Beigusi bakalaura studijas JVLMA specialitātē „Senās mūzikas dziedāšana". Zināšanas papildinājusi meistarklasēs Latvijā, Dānijā, Itālijā, Nīderlandē. Baroka mūzikā Ilzes ceļš ir jau vairāk nekā desmit gadu garumā. Balss tehniskais stāvoklis visu laiku tiek pulēts un joprojām attīstīts.
– Šobrīd mans galvenais pienākums ir būt par māmiņu bērna kopšanas atvaļinājumā, – smaida Ilze. – Paralēli esmu skolotāja Rudzātu vidusskolā un solo māksliniece dažādos projektos Rīgā. 25. martā dziedāšu Mocarta "Rekviēmu" kopā ar Rīgas Doma kora skolas kori un pūtēju orķestri "Rīga". Pāris dienas vēlāk Dzintaru koncertzālē būs jādzied Pergolezi "Stabat Mater" koncertā ar zēnu kori un Mārtiņu Klišānu pie diriģenta pults. Ir kam gatavoties! Esmu brīvmāksliniece un nevaru sūdzēties, ka man būtu muzikālo projektu trūkums. Līdz ar to tā ir brīvība – izvēlēties, ko iestudēt un ar ko sadarboties. Ja būtu piesaistīta kādai aģentūrai vai iestādei, tas sašaurinātu iespējas.
Ierunājoties par sākumu profesijas izvēlē, māksliniece nosauc savu pieredzi baznīcas korī Stirnienē: – Pie Ievas Zepas un Jāņa Grudula Stirnienes baznīcā sāku dziedāt no sešu gadu vecuma. Joprojām ik pa brīdim tur esmu, lielajos svētkos – arī diriģentes statusā. Mūsu galvenais diriģents Jānis Gruduls tomēr ir zināmos gados, bet kora diriģēšana prasa pamatīgu spēku un piepūli, tāpēc pašos lielākajos Baznīcas svētkos es nāku palīgā.
Dailes teātra aktieris Gints Andžāns ir kļuvis arī par valsts SIA "Dailes teātris" izpilddirektoru.
– Tas nozīmē, ka līdzās aktiera darbam ir dažādas citas atbildības, piemēram, komunikācija ar ārvalstu autoriem, viņu aģentiem un aģentūrām, dažādu personāljautājumu risināšana, autortiesību līgumu slēgšana, izrāžu un notikumu producēšana, – atklāj novadnieks. – Šie visi darbi mani patiesi saista, un savā dzīvē nedaru neko, kur nevarētu iegūt aizrautību. Savukārt jaunākais lomu sarakstā ir darbs kustību izrādē "Eiridīke" un nesen radītais teātra "The Mischief Theatre" iestudējums "Pīters Pens saiet sviestā". Dailes teātrī uzsāku strādāt 2009. gadā, un ikviena pieredze un sadarbība ar režisoriem ir vērtīga. Ir režisori, kuriem svarīga aktieru iniciatīva un idejas, darba iestudēšanas process norit kopīgi, bet ir arī tādi, kam ir skaidra vīzija par darāmo, kas uzklausa aktieru teikto un tad saka – "Labi, bet zini, darīsim tā!"
Vaicāts par atsaukšanos novadīt pasākumus Madonā, Gints Andžāns vēsta: – Kur vien ir iespēja kaut kādā veidā būt noderīgam, tur es dodos. Nesen, piemēram, bija pasūtījums no Madonas novada bibliotēkas ierakstīt balsi, lai šo ierakstu varētu izmantot Digitēkas vajadzībām.
19.03.2024.