Vairākus gadus Madonā, Skolas ielas 29 stāvlaukumā novērojama problēma. Nokūstot sniegam, paveras dziļas bedres. Tās šķērsot automašīnu vadītājiem ir liels izaicinājums.
Madoniete Velta bija aculieciniece situācijai, kad bedrē iebrauca mašīna un no tās vairs netika ārā. Pēc redzētā kundze sazinājās ar laikraksta "Stars" redakciju.
– Iebraukšana galvenās "Mēness aptiekas" stāvlaukumā ir iespējama no divām pusēm. Diemžēl laukums ir gan ar lielākām un dziļākām, gan mazākām bedrēm nosēts. Esmu redzējusi situācijas, kad bedrēs mašīnas iebrauc un netiek ārā. Prieks, ka citi vadītāji, redzot šādas situācijas, steidzas palīgā. Kā aculieciniece esmu dzirdējusi runas, ka jāraksta
iestādēm ārpus Madonas novada, bet tas jau neatrisinās problēmu, un neviens no malas nebrauks bedres aizbērt. Laukums ir privātpersonai piederošs. Madonas apvienības pārvaldes vadītājs ir vērsies pie man nezināmā īpašnieka, kurš neesot labvēlīgi atbildējis par laukuma sakārtošanu, – iezīmē Velta.
Viņas skatījumā, tomēr šis laukums būtu jāsakārto. Kas notiks, ja kāds tur nolauzīs mašīnai ratu? Jebkuru situāciju iespējams atrisināt mierīgā sarunu ceļā. Ceru, ka tā būs arī šoreiz, un laukums tiks sakārtots. Šī situācija noteikti ir jāatrisina.
Sazinoties ar Madonas apvienības pārvaldes vadītāju Gunti Ķeveri, saņemam situācijas skaidrojumu.
– Problēma ar šo stāvlaukumu ir novērojama jau vairākus gadus. Stāvlaukums ir piederīgs ēkai, kurai ir īpašnieks. Tā gan ir publiska, jo tur atrodas gan aptieka, gan vairāku ģimenes ārstu prakses, bet viņi ir tikai nomnieki. Īpašniekam pašam jārūpējas par šo stāvlaukumu. Laukums ir briesmīgs. Tajā nevar iebraukt ne vasarā, ne ziemā. Mēs kā pašvaldība privātīpašumā nedrīkstam veikt nekādus darbus. Kad veicām Parka un Skolas ielas remontdarbus, īpašniekam piedāvājām šo stāvlaukumu nodot pašvaldībai, tomēr viņš tam nepiekrita, – informē Guntis Ķeveris. – Pašvaldībai piederoša ir pati iebrauktuve un trotuārs, kas ir gar malu, savukārt laukums un otra izbrauktuve jau ir privātīpašums. Likumā nav atrunāts, ka, piemēram, pašvaldības policija varētu brīdināt vai sodīt īpašnieku par to, ka laukumā ir bedres un tās netiek novērstas. Saistošajos noteikumos ir atrunāts par apdraudējumu cilvēkiem, kas, piemēram, ir lāstekas, kā arī zāles nenopļaušana. Šajā ziņā zāle tiek pļauta, lapas savāktas. Kā atrisināt šo situāciju, nezinu, īpašnieks nav ieinteresēts problēmu risināt. Iespējams, pret īpašnieku var vērsties nomnieki. Viņi ir ieinteresēti, lai klientiem būtu ērta iebraukšana stāvlaukumā.
19.03.2024.