Ar šādu saukli augusta vidū Madonas rajonā (Latvijā jau septīto reizi) ieradās Igaunijas velokluba 150 dalībnieki, lai veldzētos Madonas rajona ainaviskajos skatos. Trijās dienās velosipēdisti nobrauca vairāk nekā 100 km maršrutā Madona-Sauleskalns-Gaiziņkalns-Vestiena- Kāla ezers-Ērgļi-Jumurda-Ērgļi-Madona.
Madonā, Saieta laukumā, viesus sagaidīja Madonas rajona padomes galvenais speciālists sporta darba organizators Māris Gailums, kas atklāšanas pasākumā atzina, ka veloklubs ir izvēlējies maršrutu, kurā var redzēt skaistas un gleznainas ainavas ar augstāko kalnu Latvijā – Gaiziņkalnu. Ar Madonas pilsētu un tās viesmīlību viesus iepazīstināja Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valentīns Rakstiņš. Ar izturības un veiksmes vēlējumiem velobrauciens varēja sākties. Pa Valmieras, Skolas un Augu ielu uz apvedceļu, lai nonāktu līdz Madonas-Pļaviņu šosejai… un tur jau spēcīgākie varēja ieskrieties!
Galvenie pieturpunkti bija Sauleskalns, z/s „Līvi" (kazkopība), Gaiziņkalns, Vestienas apkārtne un Kāla ezers, kur igauņi pavadīja pirmo nakti. Veldzējās ezera viļņos un iemēģināja jauno tūrisma piedāvājumu rajonā – buru jahtu. Nākamā diena tika pavadīta Ērgļu un Jumurdas apkārtnē – R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki", briežu dārzs „Viesakas", Jumurdas muiža, Ērgļi un nakšņošana pie brāļu Jurjānu memoriālā muzeja „Meņģeļi". Pēdējā dienā velosipēdisti ļāvās kalnu un ieleju vilinājumam ceļā Ērgļi-Madona. Madonā igauņi apskatīja arī keramiķa Jāņa Seiksta darbnīcu un daiļdārzu. Noslēgumā visi pulcējās Madonā, skvērā pie kultūras nama, kur folkloras kopa „Vērtumnieki" pastāstīja teikas un nostāstus par apmeklētajām vietām, gāja rotaļās un piepildīja viesu sirdis ar latviešu folkloras dziesmām.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.09.2008.
Autore: SANTA JAUJENIECE
Madonas rajona padomes
Vidzemes RIC vadītāja
OĻĢERTA SKUJAS foto