Tā mūsu nelielajā telefonsarunā atzīst dziedātāja no Kanādas Vilma Indra Vītola. Kā saka zinātāji – lieliska mecosoprāna īpašniece. Viņa ir beigusi Toronto Universitātes mūzikas fakultāti, studējusi arī filozofiju un nu jau gadus 6-7 nodarbojas tikai ar dziedāšanu.
Šī ir Vilmas Indras Vītolas ceturtā viesošanās Latvijā (pirmā bijusi kopā ar Ņujorkas kori 1987. gadā, un atmiņas par tā laika Latvijā redzēto, salīdzinot ar tagadējo, esot kā diena pret nakti), kuras laikā piepildījusies viņas ilgi lolotā vēlēšanās par dziedāšanu Latvijas publikai.
Šīs koncertturnejas ietvaros dziedātājai Latvijā paredzēti trīs koncerti. Viens no tiem būs rīt, 17. jūnijā, pulksten 18 Cesvaines luterāņu baznīcā. – Cesvainē nu jau vairākus gadus dzīvo mana māsa Astra, kas 2000. gadā kopā ar ģimeni – vīru Kārli un trim meitām – pārcēlās uz dzīvi Latvijā, Cesvainē, jo viņas vīra tēvs nācis no Cesvaines.
Tad nu viens no koncertiem būs Cesvainē, divi pārējie Rīgā – Ulbrokas kultūras centrā un Jaunā Rīgas teātra kamerzālē, – stāsta dziedātāja un atklāj, ka pavadījumu koncertos spēlēs Marc Pierre Toth no Vācijas. – Mēs esam pazīstami jau sen, kopā mācījāmies Kanādā vidusskolā. Marc Pierre tagad dzīvo Vācijā, un, kad es teicu, ka vēlos koncertēt Latvijā, viņš labprāt piekrita spēlēt pavadījumu. Otrdien viņš ielidoja Rīgā, un mēs sākām intensīvi mēģināt. Savukārt jūlijā mums būs kopīgs koncerts Vācijā – Hannoverē. Kopā ar mani Latvijā viesojas mana mamma, jo viņa ļoti gribēja dzirdēt manu uzstāšanos Latvijā un, protams, apciemot arī māsas ģimeni.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.06.2007.
Autore: BAIBA MIGLONE