Olimpiskās spēles Pekinā jau pieder vēsturei. Viedokli, kā vērtē Latvijas olimpiešu startu šajā tik nozīmīgajā forumā, lūdzu izteikt Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku, Valentīnu Rakstiņu un Murmastienes pašvaldības vadītāju Modru Vilkaušu.
Veiksmīgs starts
– Latvijas sportisti startēja ļoti labi un attaisnoja uz sevi liktās cerības. Varbūt sieviešu basketbola izlase ieguva nedaudz zemāku vietu, nekā bija cerēts pirms došanās uz olimpiskajām spēlēm, bet arī viņu startu vērtēju kā veiksmīgu, jo pret spēcīgām citu valstu komandām tika parādīta līdzvērtīga spēle. Jā, iespējams, nedaudz pietrūka psiholoģiskās sagatavotības, tāpat nedaudz arī veiksmes, jo bez tās tik svarīgās sacensībās ir ļoti grūti uzvarēt, – spriež Valentīns Rakstiņš. – Protams, priecē gan Māra Štromberga izcīnītā zelta medaļa, gan šķēpmetēja Aināra Kovala panākums, kas, starp citu, īpaši nepārsteidz, jo viņš jau pirms olimpiādes, līdzīgi kā V. Vasiļevskis, uzrādīja stabilus rezultātus. Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs sportiskā veiksme bija V. Vasiļevska, bet Pekinā – A. Kovala pusē, taču tikpat labi varēja būt arī citādi, tomēr tas, kurš šoreiz no Latvijas sportistiem ieguvis olimpisko godalgu, domāju, nav tik svarīgi; galvenais, ka veiksmīgi tiek turpinātas mūsu šķēpmetēju tradīcijas. Arī V. Ščerbatiha izcīnītā bronzas godalgota nebūt nav slikts rezultāts. Tagad jau var gudri spriest, kā būtu, ja pieteikums tiktu iesniegts laikus, bet nav taču simtprocentīgas garantijas, ka mūsu svarcēlājam tas būtu bijis pa spēkam.
Tādi brīži vieno
– Tiešraides no olimpiskajām spēlēm neskatījos, pie televizora, kā saka, nesēdēju, bet reportāžas par sportistu startiem ziņu raidījumos gan redzēja un, tāpat kā visi, priecājos par Latvijas sportistu panākumiem. Uzskatu, ka mūsu olimpiešu izcīnītais pilnais olimpisko godalgu komplekts ir liels sasniegums. Žēl, protams, V. Ščerbatiha. Lai izprastu, kā radās liktenīgā kļūme, nokavējot pieteikuma iesniegšanu, izlasīju arī „Dienā" rakstu, kurā to skaidroja sportista treneris, – atzīmē Modra Vilkauša. – Patīkami, ka Latvijas sportisti atdeva visu savu enerģiju, spēku, lai mūs iepriecinātu ar izcīnītajām olimpiskajām medaļām. Tas ir ļoti jauki, ka Latvija tādā nozīmīgā starptautiskā forumā var sevi tik veiksmīgi parādīt. Ļoti aizkustināja Māra Štromberga, pirmā olimpiskā čempiona BMX, apbalvošanas ceremonija, kad mastā uzvijās sarkanbaltsarkanais karogs un tika atskaņota Latvijas valsts himna. Tādi brīži, domāju, vieno visu tautu, jo lepnumu izjūt ne vien sportists, bet ikviens, kas to skatās.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA