Iepriekšējā laikraksta numurā jau publicējām ieskatu par referenduma norisi Madonas rajonā un pilsoņu aktivitāti, paužot savu attieksmi pret ierosināto grozījumu pensiju likumā.
Rajona vēlēšanu komisijas atbildīgā sekretāre Velta Lapiņa informē, ka Madonas rajonā referendumā piedalījās 20,64 procenti jeb 6651 vēlētājs (balsstiesīgo skaits rajonā ir 32 226). Tas ir par 6930 pilsoņiem mazāk nekā referendumā par ierosinātajiem Satversmes grozījumiem. Par grozījumu likumā „Par valsts pensijām" Madonas rajonā balsoja 6320 jeb 95,02 procenti no referenduma dalībniekiem, „pret" – 310 jeb 4,46 procenti. 21 balsošanas zīme tika atzīta par nederīgu, jo balsotāji tajās bija atzīmējuši vai nu abas atbildes – „par" un „pret", vai nevienu.
Iespēju balsot savā atrašanās vietā izmantoja tikai 427 jeb par 75 pilsoņiem mazāk nekā 2. augusta referendumā par Satversmes grozījumiem.
Kā „Staram" atzīmēja Madonas pilsētas vēlēšanu komisijas loceklis Andris Rieba, daudz mazāk vēlētāju šo iespēju izmantoja arī Madonā. Pārsteidzoši, bet šoreiz vēlēšanu komisijas pārstāvjiem nebija jādodas ne uz Madonas slimnīcu, ne arī Madonas pansionātu, jo vēlmi balsot savā atrašanās vietā nebija izteicis neviens no slimnīcas pacientiem un pansionāta iemītniekiem. Toties samērā daudz vecu cilvēku, kas vēlēšanu iecirknī nebija redzēti gadiem ilgi, vēlēšanu iecirknī ieradās paši, un šis bija pirmais referendums, kurā viņi bija nolēmuši piedalīties, ņemot vērā, ka tautas nobalsošanai nodotais grozījums pensiju likumā ir svarīgs tieši pensionāriem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.08.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto