Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ir arī pozitīvas lietas

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 11.01.2024.

Burtu lielums

Jauns gads vienmēr nāk ar jaunām cerībām un iecerēm. Šķiet, daudziem ir tradīcija jauno gadu sākt ar vismaz vienu apņemšanos. Divas nedēļas jau aizvadītas, un tās noteikti ir bijušas notikumiem un pārsteigumiem piepildītas.

Vislielākais pārsteigumus viennozīmīgi bija negaidītais aukstums. Padomājot, tāds noteikti nav pieredzēts jau vairākus gadus. Tas bija izaicinājums automašīnu vadītājiem gan no rītiem iedarbināt savus auto, gan izbraukt piesnigušos un slidenos ceļus. Savukārt bērniem un jauniešiem pirmā skolas diena pēc brīvdienām izvērtās priecīga, jo varēja neapmeklēt izglītības iestādes. Daudzas no tām patiešām nestrādāja, citās tikai drosmīgākie ieradās uz stundām.
Aizvadītā gada izskaņā skaļu sabiedrības reakciju un neapmierinātību izraisīja lēmums, ka jaunā parauga pase, kas tiks izdota no šī gada februāra, maksās 60 eiro. Summa patiešām ir liela. Jo-projām ir cilvēki, kuriem pase ir nepieciešama. Katram ir savi iemesli. Kādam tā šķiet krietni ērtāka par elektronisko identifikācijas karti (eID), citam pase nepieciešama ceļošanai, jo ne uz visām valstīm var doties ar eID karti. Lai gan pase patiesi nav jāmaina katru gadu, tomēr summa ir nesamērīga. Trešdien medijos izskanēja pozitīva ziņa – Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Ministru kabinetu vienojusies valsts nodevu par pasi palielināt par 4 eiro, kas būs 34 eiro. Apstiprinot jauno risinājumu, valsts nodeva par pases izsniegšanu paātrinātā kārtībā divu darba dienu laikā tiks noteikta 60 eiro apmērā līdzšinējo 55 eiro vietā. Tāpat plānots arī saglabāt atvieglojumus personām, kuras atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, personām ar I vai II grupas invaliditāti, bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss. Lai arī galīgais lēmums vēl jāpieņem Ministru kabinetam, jācer, ka tas būs ļoti pozitīvs. Klusībā gribas domāt, ka tāds būs ikviens lēmums šajā gadā, rūpējoties par iedzīvotājiem, viņu labklājību.
Patiesībā daudz ir atkarīgs no mums pašiem. Kad apkārt jūtam negācijas un naidu, varam tam uzgriezt muguru, neklausīties, bet atrast tajā visā kaut ko jauku un pozitīvu. Tā varētu būt lieliska jaunā gada apņemšanās – nevis par visu gausties, bet atrast vismaz vienu lietu, par kuru priecāties!

12.01.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px