Un atkal stāvam uz gadumijas sliekšņa. Straujiem soļiem tuvojas Jaunais — 2024. — gads.
Gads, šķiet, paskrējis nemanot – ar daudziem labiem un ne tik labiem notikumiem. Ir ievēlēts jaunais Valsts prezidents – Edgars Rinkēvičs, kura darbošanās daudziem vieš cerības, jo prezidents visnotaļ aktīvi reaģē uz notiekošo valstī. Nevairās paust savu viedokli sabiedrībai svarīgos jautājumos, lai arī reizumis tas valdošajai elitei nav īsti pa prātam.
Esam tikuši arī pie jaunas valdības, kurai nupat Ziemassvētkos apritēja pirmās simts dienas. Šķiet, jaunā Ministru prezidente Evika Siliņa rīkojas izlēmīgāk nekā iepriekšējais premjers, kas tāpat kā viņa pārstāvēja "Jauno Vienotību", un kaut kādā ziņā turpina iesākto kursu, lai arī valdošā koalīcija ir mainījusies. Tajā ir iekļuvuši zemnieki un progresīvie, kas ienes savas korekcijas. Žēl vienīgi, ka reizēm netur pirms vēlēšanām dotos solījumus. Tā, piemēram, ZZS pirms vēlēšanām pauda atbalstu ģimenei, taču tas neliedza viņiem aktīvi iestāties par partnerības institūciju.
Aizvadāmais gads diemžēl arī atstājis ietekmi uz iedzīvotāju maciņiem – gan maksas paaugstināšanās par elektroenerģiju, gan nepārtraukta cenu paaugstināšanās, kas acīmredzami atspoguļojas veikalu plauktos…
Ietekmi tas atstājis arī uz mediju nozari. Īpaši uz reģionālo presi. Nesen uzzinājām, ka no nākamā gada finansiālu apstākļu dēļ (nokritusies tirāža, samazinājies reklāmas tirgus) neiznāks Dobeles reģionālais izdevums "Zemgale", kas pie saviem lasītājiem ceļoja kopš 1967. gada. Šis pēdējo gadu laikā ir jau trešais reģionālais izdevums, kas diemžēl beidz savu pastāvēšanu. Šobrīd valstī iznāk 20 drukātie reģionālās preses izdevumi, kurus vietējie iedzīvotāji ļoti gaida, jo tajos patiešām var uzzināt vietējās ziņas, lasīt par saviem cilvēkiem, notikumiem. Lasītāji gadu gaitā ir pārliecinājušies, ka tiem var uzticēties.
Nenoliedzami tirāža samazinās visām reģionālajām avīzēm, un, ja nebūtu iespēja iesaistīties valsts atbalstītos projektos, lielākā daļa no mums būtu zem ūdens. Taču galvenais – mēs esam pateicīgi saviem lasītājiem, jo, tikai pateicoties viņiem, varam pastāvēt. Tāpēc arī es visu stariešu vārdā saku paldies jums, mīļie "Stara" lasītāji, par uzticību gadu garumā!
Uz tikšanos nākamgad!
29.12.2023.