Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Rajonā iemirdzas gaismas tilti

Redakcija

Autors • 25.08.2008.

Rajonā iemirdzas gaismas tilti
Burtu lielums

Lielāki un mazāki Madonas rajona tiltiņi piektdienas vakarā iemirdzējās spožās gaismās akcijas „Gaismas tilti" ietvaros. Ar katru sveces liesmiņu, luktura staru Latvijai tika sūtīti sirsnīgi un silti vēlējumi, tās 90 gadu jubilejai tuvojoties.

90 dienu pirms Latvijas apaļās gadadienas visas valsts iedzīvotāji tika aicināti iedegties par Latviju. Pie lielākajiem rajona tiltiem tika arī dziedāts un dejots, atsevišķi pagasti, ciemi „Gaismas tiltu" akcijas domu papildināja ar savām īpašām idejām.

Meirānos tilts pār Aivieksti bija izgaismots ar garu svecīšu rindu, Degumnieku tautas nama vadītāja Ilze Melngaile atklāja idejisko pieeju akcijai „Gaismas tilti": – Šo Lubānas novada pusi ar Ošupes pagastu vieno tilts, tāpēc šīs akcijas ietvaros nolēmām rīkot sadziedāšanos. Nostājāmies katrs savā tilta galā un likām dziesmu pret dziesmu. Tā, dziesmām skanot, pa solītim vien devāmies viens otram pretī. Kad nonācām tilta vidū, Ošupes un Indrānu pagasta padomju izpilddirektori Aigars Šķēls un Vilnis Strautiņš aizdedza pirmās svecītes. Pēc tam katrs klātesošais arī aizdedza pa svecītei, un visi kopīgi nodziedājām dziesmu „Pie Aiviekstes".

Uz šī tilta bija pulcējušies gan jauni, gan veci, Ošupes pagasta jaunākā paaudze par godu šim vakaram ar košām krāsām bija apgleznojusi stikla lukturīšus. Degumnieku tautas nama sieviešu vokālā ansambļa vadītāja Ineta Strode un Degumnieku amatierteātra režisore Iveta Šķēle pastāstīja: – Pasākumu mēs iesākām ar svētvakaru, pēc tam apdziedājām visu Latviju – tās skaistākās vietas un pilsētas. Vienojāmies arī kopīgā tautasdziesmu un populāru dziesmu izpildīšanā. Aktīvākie dejotāji uz tilta uzgrieza valsi, mūsu pašu deju kolektīvs uzstājās Lubānas „Gaismas tiltu" pasākumā.

Ilze Melngaile turpināja: – Pa-sākumu sākām jau pulksten 20, jo gribējām pēc iespējas ilgāk izbaudīt gaismiņu burvību, pakavēties un justies vienoti. Ikdienā jau tā nesanāk. Šis bija tas brīdis, kad kļuvām cits citam tuvāki, bijām atmetuši citas domas un atradām laiku godināt Latviju. Katrs savu svecīti iededzām ar domu par dzimteni, klusu vēlējumu tai. Viss izdevās skaisti tādēļ, ka visapkārt ir brīnišķīgi cilvēki, kas arī veido šo atmosfēru. Varbūt tikai ikdienā paejam cits citam garām, bet satiekoties kopā esam labāki.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.08.2008.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px