Tik agri iesācies zemeņu laiks arī mūsu pusē nav pieredzēts. Aronas pagasta "Aroniešu" piemājas zemeņu lauciņā pirmās ogas atrastas jau 1. jūnijā. Tās, protams, tikušas mazajai Anetei.
No 6. jūnija zemenes sākušas intensīvi sārtoties, un nu jau nedēļu “Aroniešos” turpinās zemeņu laiks. Irita un Jānis Kielbicki zemeņu dēļ pat nomainījuši ierasto darba vidi un devušies atvaļinājumā. Zemeņu vagās gatavās, saldās, sulīgās ogas tiek lasītas ik pārdienu.
Agrā vietējo zemeņu raža iepriecina, jo jau pierasts, ka veikalos pirmās parādās ogas no Polijas, Spānijas, Holandes. Vietējās var atšķirt gan pēc izskata, gan smaržas, gan vērtības, jo, salīdzinot ar ārzemniecēm, tiek audzētas tikpat kā ar bioloģiskām metodēm.
No visa tā, ko var audzēt laukos, zemenes izvēlētas tāpēc, ka ogas garšo visiem, bet “Aroniešos” vienā mājā sadzīvo trīs paaudzes. Zemenēm ir liela piekrišana, tāpēc arī tās ir visas ģimenes apčubinātas, bet par zemeņu bosu no pamatdarba brīvajā laikā kļuvis Jānis Kielbickis.
“Aroniešu” komandai — Jānim Kielbickim un sievasbrālim Ivaram Zvirgzdiņam ir pat vienādi krekliņi ar zemenēm
Vaicāts par to, kā tik agri var nogatavināt sarkanas zemeņogas, vai ir kādi knifi, kādas pārbaudītas agrīnās šķirnes, Jānis Kielbickis neslēpj, ka pats nav nekāds agronoms, bet zemeņ-
ogas tik agri ir gan silto laikapstākļu, gan aprūpēšanas dēļ.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto