Reģionālās attīstītības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) valsts sekretāre Laimdota Straujuma 20. augustā, tiekoties ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem, diskutēja par administratīvi teritoriālās reformas gaitu un pamatprincipiem rajonu pašvaldību reorganizācijai.
Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē Laimdota Straujuma norādīja, ka administratīvi teritoriālā reforma tuvojas noslēgumam.
Saeimā ir pieņemti 15 likumu grozījumi, kas saistīti ar sekmīgas administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanu un nozīmīgiem rajona pašvaldību kompetences pārdales jautājumiem.
Klātesošie (Madonas rajonu sēdē pārstāvēja Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis) tika iepazīstināti ar rajonu reorganizācijas likumu, kas nosaka katrai rajona pašvaldībai izstrādāt rajona reorganizācijas plānu. Ministrijas speciālisti ir tikušies ar visu rajonu pašvaldībām, lai informētu par rajonu reorganizācijas pamatprincipiem un sniegtu atbalstu rajonu reorganizācijas plānu sagatavošanā. Tuvākajā laikā Ministru kabinetā tiks iesniegta rajonu reorganizācijas plāna izstrādes kārtība, informēja Laimdota Straujuma.
Vidzemes reģiona pārstāvji izrādīja lielu interesi par atsevišķu funkciju nodošanu novadu pašvaldībām, īpaši sabiedriskā transporta pakalpojumu jomā.
Valsts sekretāre informēja, ka zaudējumu kompensāciju izmaksāšana reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos līdz 2009. gada beigām tiks saglabāta iepriekšējā. Savukārt no 2010. gada 1. janvāra sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas funkcijas pārņems plānošanas reģioni un finansējums no valsts budžeta tiks piešķirts atbilstoši esošā maršrutu tīklam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.08.2008.
Autore:ILZE DIŠLERE
RAPLM Komunikācijas
nodaļas vadītāja vietniece