Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madona — bez banku filiālēm!

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 13.10.2023.

Burtu lielums

Vēl labi atceros to laiku, kad Madonas pilsētu dēvēja teju vai par banku galvaspilsētu Latvijā, jo te tika atvērtas un veiksmīgi darbojās astoņu banku filiāles. Iedzīvotājiem bija liela izvēles iespēja, bet nu tas viss ir jau pagātnē.

No 29. oktobra darbu Madonā pārtrauc arī SEB bankas filiāle, kas pēdējos gados mūsu pilsētā bija vienīgā, kur varēja saņemt bankas pakalpojumus klātienē. Tiesa, kopš kovida pandēmijas sākuma, tas bija iespējams tikai pēc iepriekšējā pieraksta. Bankomāts no Saules ielas 13 jau ir pārvietots uz tirdzniecības centru "Rimi" Saules ielā 6.
SEB mājas lapā var atrast skaidrojumu, ka, reaģējot uz klientu pieprasījumu digitālos apkalpošanas kanālos un klātienes apkalpošanā, banka pielāgo arī klātienes apkalpošanas pieejamību. Tiek uzsvērts, ka, attīstoties un paplašinoties attālināti pieejamo pakalpojumu klāstam, arvien samazinās klientu interese pēc klātienes apkalpošanas.
Sākot ar novembri banka Madonā un Bauskā fokusēsies uz attālināto apkalpošanu. Bauskā saglabāsies arī uzņēmumu apkalpošana, savukārt klātienes apkalpošanu privātpersonām abas vietas vairs nepiedāvās, bet nepieciešamības gadījumā klienti tiek aicināti apmeklēt citu tuvāko apkalpošanas vietu. Turklāt klātienes apkalpošana iespējama vien ar iepriekšējo pierakstu.
Tiktāl bankas nostāja ir skaidra. Vienīgi vietā ir jautājums, kāpēc tik ļoti dažviet samazinās klientu interese pēc pakalpojumu saņemšanas klātienē, un vai tā tomēr nav pati banka, kas veido šādus klientu paradumus. Kā piemēram, Madonā, kur pakalpojumus klātienē visbiežāk varēja saņemt tikai pēc vairāku nedēļu gaidīšanas. Lielākie cietēji, protams, ir pensionāri, jo daudziem no viņiem joprojām nav ne internetbankas, ne datora, ne attiecīgu prasmju mūsdienīgu tehnoloģiju izmantošanā. Kā šovasar viens seniors no Dzelzavas laikrakstam pauda neizpratni, ka banka apkalpot klātienē Madonā solot tikai pēc mēneša, bet saņemt to pašu pakalpojumu Jēkabpilī iespējams jau nākamajā dienā.
Labi, ja ir sava mašīna, ar ko doties uz tuvāko bankas filiāli, bet ja nav? Sabiedriskais transports taču nekursē tik bieži, lai no Madonas vienā dienā izbraukātu turp un atpakaļ. Tad jau prātīgāk uzreiz doties uz Rīgu, kur ir plašāks filiāļu tīkls. Jā, ir jārēķinās ar lielākiem ceļa izdevumiem, toties ir simtprocentīga garantija, ka vismaz vakarā atgriezīsies mājās. Vai arī jāmeklē kāds paziņa šoferis, kas var izlīdzēt šajā situācijā.

13.10.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px