Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Būt un sajust drošību

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 21.09.2023.

Burtu lielums

Drošība, sevis un līdzcilvēku, vienmēr ir bijusi pati svarīgākā lieta. Vismaz tā noteikti vajadzētu būt. Lai tam pievērstu lielāku sabiedrības uzmanību, tiek rīkoti dažādi pasākumi un akcijas, atbildīgie dienesti aktualizē nozīmīgos jautājumus.

Šķiet, septembris vienmēr bijis drošības mēnesis, ko varētu skaidrot ar jaunā mācību gada sākšanos un skolēnu atgriešanos skolas solos. Patiesi, ielās redzam vairāk bērnu, kas dodas uz savām mācību iestādēm un ārpusstundu nodarbībām. No rītiem skolu un bērnudārzu tuvumā ir vairāk automašīnu. Steiga, neuzmanība vai neapdomīga rīcība var radīt arī nepatīkamas situācijas. Pati nupat biju lieciniece gadījumā, kad divas skolas vecuma meitenītes tik ļoti steidzās nokļūt ielas otrā pusē, ka situāciju novērtēja tikai vienā virzienā. Esot jau ielas vidū, kad pavisam mazā attālumā strauji apstājās spēkrats, meitenes izbijās. Tā bija tikai sekunde, un viss varēja beigties traģiski. Tādas situācijas bijušas daudz, un ikreiz gribas atgādināt, cik ļoti vecākiem ir jārunā ar savām atvasēm par drošību, par pareizu ceļu un ielu, īpaši, kur satiksme ir intensīva, šķērsošanu. Ir jāatgādina, ka nevajag steigties, jo drošība un veselība ir pirmajā vietā.
Mūsu drošības garants vispirms esam mēs paši. Jau no agra vecuma par to runā pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās. Mūsu drošības garants ir arī Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Zemessardze un citi dienesti. Ir izstrādāta lieliska prakse un dienestu darbinieki dodas uz izglītības iestādēm, lai informētu bērnus par aktuālām tēmām. Tieši septembrī daudzās pirmsskolas izglītības iestādēs viesojās inspektori, sagādājot patīkamu pārsteigumu un izglītojot par drošību.
Iespējams, daudzi ir pamanījuši, ka pilsētā un arī pagastu centros arvien biežāk redzami inspektori formās. Visu septembri inspektori rīta agrumā bija redzami pie pilsētas skolām un bērnudārziem, lai uzraudzītu satiksmi, atgādinātu par drošību. Vērīgākie iedzīvotāji ir konstatējuši, ka tie ir pašvaldības policijas inspektori. Tas ir patiesi priecīgs un ilgi gaidīts notikums. Lai arī viss vēl ir procesā, inspektori veic savus darba pienākumus, ir redzami ielās, kas nepārprotami ļauj justies drošāk un apzināties, ka ir par vienu dienestu vairāk, kas parūpēsies, kad vien būs nepieciešams.

22.09.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px