Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vēlreiz izstaigāt bērnības takas

Redakcija

Autors • 16.08.2008.

Vēlreiz izstaigāt bērnības takas
Burtu lielums

Aizvadītajā nedēļā Dzelzavas pamatskola svinēja lielu jubileju -135. dzimšanas dienu. Tika aicināti tuvi un tāli ciemiņi, skolas absolventi un skolotāji.
Svētki jau izskanējuši, bet emocijas ir iespiedušās dziļi sirdī. Par svarīgo un visiem delzaviešiem nozīmīgo dienu stāsta Dzelzavas pamatskolas direktore Indra Zukure:

– Vārdos nav izstāstāms prieks par skolas jubileju, absolventu satikšanos un visa pasākuma norisi kopumā. Svētki tomēr bija absolventiem un skolotājiem. Skola viņus visus ļoti gaidīja. Uzskatu, ka svinības bija izdevušās, jo salidoja daudz bijušo skolēnu un darbinieku. Savu skolu šajā dienā apciemot ieradās trīs bijušie direktori – Rita Skangale, Antons Basankovičs un Valdis Priednieks. Dažādu apstākļu dēļ diemžēl skolā nesagaidījām Bruno Ozoliņu, kas direktora amatu veica 19 gadus. Šie cilvēki ir ieguldījuši smagu darbu skolā. Katrs skolai ir atstājis savu darba stāstu, ar ko mēs ļoti lepojamies.

Kā visos lielos svētkos arī Dzelzavas pamatskolā tika sveikti skolotāji, kas devušies pelnītā atpūtā. Tie ir Voldemārs Fevraļevs, kas skolā pasniedza fiziku, sākumskolas skolotāja Ieva Krūmiņa un vēsturniece Valentīna Muceniece, kas ir vairāku grāmatu par Dzelzavu autore.

– Mirklis, kad šie skolotāji ieradās, bija saviļņojošs. Viņi ir visu cienīti un mīlēti arī tagad, un par viņu darbu mūžam būs jāsaka paldies. Pensionētie skolotāji tikās ar saviem audzēkņiem, saņēma daudz pateicības vārdu un ziedu. Tās bija patiesas emocijas, kas ir šo svētku neatņemama sastāvdaļa, – atklāj Indra Zukure.

Gan direktorei, gan visiem Dzelzavas pamatskolas skolotājiem ir liels prieks par viesiem, kas ieradās, neraugoties uz atvaļinājumu laiku, un sestdienas vakarā bija kopā ar skolu 135 gadu jubilejā. Svinīgā pēcpusdiena atmiņā paliks daudziem skolotājiem, jo tieši šajā dienā viņi saņēma dažādus apbalvojumus par savu darbu. Par tiem labāk zina pastāstīt direktore:

– Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus saņēma Aija Landsberga par mūža ieguldījumu jaunās paaudzes izglītošanā un sadarbības nodrošināšanā ar vecākiem un Astrīda Nagle par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā mācību priekšmetu olimpiādēm un radošu pedagoģisko darbību.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.08.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px