— Senioriem tiek organizētas dažādas ekskursijas pa visu Latviju, pasākumu un aktivitāšu piedāvājums ir gana plašs, un senioriem ļoti patīk daudzveidīgais klāsts.
Tiek piedāvāti gan pārgājieni, gan ekskursijas, gan braucieni uz muzejiem. Manuprāt, tas ir ļoti vajadzīgs un ir ārkārtīgi jauki, ka tādas iespējas tiek piedāvātas. Ar samariešu piedāvātajiem pakalpojumiem vien nepietiek – ir par maz, ja pie cilvēka aizbrauc divreiz nedēļā. Aprūpe mājās ir jāuzlabo – jābūt kādam, kurš pasēž un aprunājas ar senioriem vai uzsilda pusdienas. Es uzskatu, ka viņi jūtas ļoti vientuļi, – teic Rita Eglīte.
Viņa spriež, ka par senioriem pilsētā gādā ne visai – Madonā, mērojot tālākus ceļa gabalus, trūkst soliņu, kur piesēst un atpūsties. Pilsētas autobuss arī esot ļoti dārgs senioriem, daudzi nāk kājām tālus gabalus un nebrauc ar sabiedrisko transportu. Par to vajadzētu noteikti padomāt!
Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par pielikuma "Lasi. Vērtē. Analizē" saturu atbild SIA "Laikraksts STARS".
#SIF_MAF2023
15.08.2023.